Інформація ПРООН щодо тендеру UNDP RFP UKR/2015/97 на розробку програмного забезпечення для системи електронного декларування в Україні

25 трав. 2017

У зв’язку із суспільним інтересом та у відповідь на некоректну інформацію, що циркулює у засобах масової інформації, ПРООН в Україні вважає за необхідне поділитися наступними деталями щодо тендеру ПРООН UKR/2015/97 на розробку програмного забезпечення для системи електронного декларування в Україні:

1.      Відбір та укладання контракту з розробником програмного забезпечення для Єдиного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, здійснювались у відповідності з офіційним запитом Міністерства юстиції України (лист №11-41/1220 від 16 вересня 2015 року). Відбірковий комітет, до складу якого входили представники ПРООН та Світового банку, проводив відбір у повній відповідності до встановлених правил і положень ПРООН (включаючи правила щодо здійснення закупівель).

2.      Технічне завдання на розробку програмного забезпечення системи електронного декларування в Україні було розроблене фахівцями Світового банку в рамках загального пакету технічної допомоги Україні. Рішення щодо початку розробки системи було затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України №863-р від 28 серпня 2015 року «Питання створення електронного інструменту фінансового контролю щодо осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

3.      Відкритий тендер з відбору розробника програмного забезпечення був оголошений 28 вересня 2015 року і завершений 18 жовтня 2015 року. Більш детальна інформація міститься у тендерній документації за посиланням.

4.      Загалом, ПРООН отримала 10 тендерних пропозицій. З цих 10 пропозицій одна була відхилена електронною поштовою системою, так як містила вірус. ПРООН детально перевірила цей випадок, звернувшись з відповідними запитами до ІТ департаменту штаб-квартири ПРООН та корпорації Майкрософт, що надає організації послуги електронної пошти. Було підтверджено, що надісланий архів з пропозиціями компанії був заражений вірусом і, відповідно, його автоматично було видалено з корпоративної поштової системи. Компанія була поінформована про цей інцидент. З іншими тендерними пропозиціями подібних інцидентів не виникало.

5.      Протягом жовтня-листопада 2015 року відбірковий комітет оцінив подані заявки (загальна кількість заявок склала 10).

6.      Загалом, з поданих 10 пропозицій 3 не відповідали критеріям попередньої кваліфікації: 1 – через інфікований файл (як описано вище), а 2 – через відсутність необхідного досвіду і неспроможність надати докладну інформацію про персонал, який буде працювати над проектом. Після ретельної оцінки решти 7 пропозицій 4 відповідали мінімальним технічним кваліфікаційним критеріям на 70%. У результаті, були відкриті їхні фінансові пропозиції. Найвищий загальний бал (відповідність технічним критеріям і найнижча ціна) отримала компанія  ТОВ «Міранда». Тому з нею був підписаний відповідний контракт. Більш детальна інформація про умови контракту, який укладено в рамках загальних умов ПРООН щодо договорів з надання професійних послуг, міститься за посиланням.

7.      Оцінка технічних кваліфікаційних критеріїв включала, крім іншого, аналіз попереднього досвіду за останні 5 років (список клієнтів, які отримали схожі послуги, які потрібні ПРООН), збір відгуків від попередніх клієнтів, аналіз запропонованого підходу до розробки програмного забезпечення для підтримки системи електронного декларування в Україні, аналіз попередніх зразків роботи подібного рівня складності, а також аналіз кваліфікації основного персоналу, що включає оцінку резюме, які засвідчують необхідну кваліфікацію, їх роль у команді та можливість виконувати свої обов'язки протягом усього часу дії контракту. Згідно контракту, будь-які зміни да зазначених спеціалістів мають бути попередньо погоджені у письмовій формі уповноваженим представником ПРООН. Крім того, якщо виконавець має необхідність залучити субпідрядників, виконавець заздалегідь має отримати письмову згоду та дозвіл ПРООН на залучення субпідрядників.

8.      З метою забезпечення якості виконання робіт, була сформована відповідна група контролю якості, до складу якої увійшли представники Міністерства юстиції, НАЗК, Світового банку та ПРООН. Оплата за договором (загальна сума становить 116 900,00 доларів США, у тому числі 19 483,33 доларів США ПДВ) здійснювалася частинами, і кожний платіж був проведений тільки після прийняття кожного етапу роботи і підписання відповідного протоколу групою контролю якості.

9.     Якість і придатність програмного забезпечення системи, у тому числі відповідність стандартам цифрового подання, зберігання, публікування і захисту особистих даних, було офіційно підтверджено двічі:

·        10 травня 2016 року групою контролю якості,

·        21 липня 2016 року міжвідомчою робочою групою, що складалася з експертів НАЗК, Міністерства юстиції, Державного агентства з питань електронного урядування, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (далі - ДССЗЗІ), Всесвітнього банку і ПРООН.

10.   На основі цієї оцінки, 27 липня 2016 року ПРООН передала НАЗК пакет програмного забезпечення після успішних результатів випробувань, уточнення всіх правових гарантій і перевірки з боку всіх державних установ, які брали участь у його розробці. 31 серпня 2016 року ДССЗЗІ видала Атестат відповідності комплексній системі захисту інформації (далі - КСЗІ) в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – ІТС Реєстр).

11.   Для забезпечення належної перевірки НАЗК поданих декларації, ПРООН також розробила модуль логічного і арифметичного контролю декларацій та інтеграції системи з іншими наявними державними реєстрами та запропонувала передати ці модулі НАЗК після наради групи контролю якості 2 вересня 2016 року. Вищезгадана пропозиція була повторена НАЗК представниками Міністерства закордонних справ Данії, які надають фінансову підтримку в розробці програмного забезпечення, під час засідання правління програми ПРООН з демократичного урядування 14 лютого 2017 року. Проте НАЗК відмовилося отримати модуль, посилаючись на технічне обґрунтування цього рішення, яке не було пояснене ПРООН.

12. У липні 2017 року НАЗК звернулося до ПРООН щодо включення її представників до Робочої групи з питань організації проведення незалежної технічної експертизи ІТС Реєстр для проведення тестування наявного у ПРООН модулю логічного та арифметичного контролю в якості спостерігачів. 9 листопада 2017 року НАЗК звернулося до ПРООН з приводу розгляду можливості фінансування витрат, необхідних для впровадження, доопрацювання технічного завдання на КСЗІ ІТС Реєстр та подальшого проведення додаткової державної експертизи КСЗІ у зв’язку із передачею модулю логічного та арифметичного контролю декларацій. 10 листопада 2017 року ПРООН передало НАЗК модуль логічного та арифметичного контролю декларацій на відповідальне зберігання (із правом користування). При цьому ПРООН взяло на себе зобов’язання щодо доопрацювання модулю відповідно до побажань НАЗК, узгоджених в новому технічному завданні. Доопрацювання модулю буде можливе після надання НАЗК як власником ІТС Реєстр необхідної для доопрацювання повної інформації, викладеної в запиті ПРООН.

ПРООН У світі

Ви знаходитесь на ПРООН Україна 
Перейти на ПРООН у світі

А

Азербайджан Албанія Алжир Ангола Аргентина Афганістан

Б

Бангладеш Барбадос Бахрейн Беліз Бенін Білорусь Болівія Боснія і Герцоговина Ботсвана Бразилія Буркіна-Фасо Бурунді Бутан

В

В'єтнам Венесуела Вірменія

Г

Габон Гаїті Гамбія Гана Гаяна Гватемала Гвінея Гвінея-Бісау Гондурас Грузія

Д

Демократична Республіка Конго Джибуті Домініканська Республіка

Е

Еквадор Екваторіальна Гвінея Ерітрея Есватіні Ефіопія

Є

Єгипет Ємен

З

Замбія Зімбабве

І

Індія Індонезія

Й

Йорданія

К

Кабо-Верде Казахстан Камбоджа Камерун Кенія Киргизстан Китай Кіпр Колумбія Коморські острови Корейська Народно-Демократична Республіка Косово Коста-Ріка Кот-д'Івуар Куба Кувейт

Л

Лаоська Народно-Демократична Республіка Лесото Ліберія Ліван Лівія

М

М'янма Маврикій та Сейшельські острови Мавританія Мадагаскар Малаві Малайзія Малі Мальдіви Марокко Мексика Мозамбік Молдова Монголія

Н

Намібія Непал Нігер Нігерія Нікарагуа

П

Пакистан Панама Папуа-Нова Гвінея Парагвай Перу Південна Африка Південний Судан Північна Македонія Програма допомоги палестинському народу

Р

Республіка Ірак Республіка Конго Руанда

С

С'єрра-Леоне Сальвадор Самоа (офіс покриває кілька країн) Сан-Томе і Принсіпі Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сомалі Судан Сурінам

Т

Таджикістан Тайланд Танзанія Тимор-Лешті Тихоокеанський регіон Того Тринідад і Тобаго Туніс Туреччина Туркменістан

У

Уганда Узбекистан Україна Уругвай

Ф

Філіппіни

Ц

Центральноафриканська Республіка

Ч

Чад Чилі Чорногорія

Ш

Шрі-Ланка

Я

Ямайка