Молоді активісти впроваджуватимуть інноваційні рішення для подолання корупції на місцевому рівні

16 August 2018

70% української молоді вважає, що боротьба з корупцією має бути пріоритетом №1 для уряду, як свідчить опитування 2017 р. Деякі студенти готові зробити внесок у цю боротьбу, запропонувавши інноваційні рішення.

14 молодих команд, які брали участь у Таборі соціальних інновацій, працювали над проектами, що мають на меті підвищити прозорість та подолати корупційні практики на місцевому рівні.
Незалежне журі обрало 6 команд-переможців, які отримають експертну та технічну допомогу в реалізації їхніх ідей:

·       Команда "Голос Громади" (Івано-Франківська область) запропонувала створити електронну систему голосування для сільської ради та інструмент для забезпечення зворотного зв'язку з громадою щодо діяльності депутатів.

·       "Про корупцію простими словами" (Київ). Команда розробила інтерактивний навчальний курс про корупцію для десятикласників. Проект включатиме побудову соціальних моделей, мультимедійні рішення для кожного уроку та розробку чат-бота, що відповідатиме на найбільш розповсюдженні питання про корупцію.

·       Проекти "E-voting System" (Київ) та "ОСС-SOS" (Дніпро) розробили прототипи систем електронного голосування для забезпечення прозорості виборів до органів студентського самоврядування та залучення студентів до вирішення адміністративних питань університету.

·       Команда "ГуртоLife" (Львів) запропонувала оновити систему надання студентам місць в університетських гуртожитках. Система контролюватиме наявність місць у гуртожитку, надасть студентам можливість забронювати місце онлайн та міститиме інформацію про їхні права та обов'язки при користуванні приміщеннями гуртожитку.

·       Команда "УкраїнаДії" (Львів) запропонувала ідею створення веб-сторінки, яка збиратиме інформацію про підприємства, які є екологічними та слідують високим стандартам корпоративної етики. Інформація про компанії, розміщена на сторінці, стане у нагоді потенційним клієнтам, які підтримують українських виробників, та підприємцям, що хочуть дізнатись більше про своїх майбутніх бізнес-партнерів.

Кожна команда отримає 15 000 дол. США у гривневому еквіваленті на реалізацію свого проекту.

Під час триденного табору команди мали можливість поглибити свої знання та навички у проведенні презентацій, дизайн-мисленні, застосуванні інноваційних інструментів, а також мали нагоду поспілкуватися з антикорупційними експертами, громадськими активістами та зі іншими юними однодумцями з різних  куточків України.

Табір соціальних інновацій є спільною ініціативою Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Програми розвитку ООН за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Integrity Solutions Social Innovation Camp, August 10-12, 2018