Як візуалізувати сталий розвиток?

24 May 2019

Фото: Олександр Ратушняк / ПРООН в Україні

Шведський дизайнер закликає до змін мислення для боротьби зі змінами клімату.

«Комунікація має центральне місце у процесі творення змін. Коли я створював візуальний ряд для Цілей сталого розвитку ООН, моє завдання було зробити цю концепцію зрозумілою для всіх», – каже Якоб Тролбек, шведський дизайнер, який створив комунікаційну платформу для популяризації Глобальних цілей, під час відкритої лекції 22 травня Can we design our way to sustainability?

Але як узгодити наше життя з Глобальними цілями?

«Ми маємо почати інакше дивитися на речі – на те, що ми найбільше цінуємо. Має відбутися такий собі ціннісний зсув. Маємо усвідомити, чому наше життя варте того, аби його прожити», – каже Якоб.

Промовистий приклад такої переоцінки цінностей – шкільні страйки на підтримку боротьби зі змінами клімату по всьому світу, які ініціювала 16-річна Ґрета Тунберґ зі Швеції. «Ці дітлахи, які страйкують, роблять все правильно – ініціатива йде знизу вгору».

Аби екологічна поведінка й відповідальне споживання стали поширеними явищами, надважливо проводити екологічне навчання у школах, вважає Якоб. Саме так діти отримують інформацію.

Коли він почав розробляти візуальну концепцію Глобальних цілей, одним із викликів було те, що Цілі охоплюють величезний спектр питань. Але як перевести Цілі в практичну площину?

«Насправді, у пошуку рішень дуже допомагають чітко сформульовані завдання та індикатори. Ви можете побачити, які завдання допомагають досягненню інших завдань. І раптом ви усвідомлюєте, що ці частинки пазлу починають складатися у періодичну таблицю змін».

Якоб Троллбек також привідкрив завісу над новою інформаційною кампанією Save Our Climate (Врятуймо наш клімат), що стартує вже за місяць і поширюватиме інформацію про кліматичну кризу.

«Ціль 13 неймовірно важлива. Клімат – це все, він впливає практично на всі аспекти нашого життя. Скорочення бідності та інші Глобальні цілі залежать від того, наскільки ефективною буде наша боротьба зі змінами клімату».

Більше про Глобальні цілі

Jakob Trollbäck: Can we design our way to sustainability? May 22, 2019