Підприємці ініціюють освітній експеримент на Донеччині

7 August 2019

Фото: Аліса Пірогова

СВЯТОГІРСЬК, Донецька область – У Святогірську пройде кемп освітян-інноваторів, де школярі, батьки та вчителі ділитимуться ідеями, як вивести сучасну освіту в Україні на якісно новий рівень.

Захід відбудеться 16-18 серпня у Святогірську. Плата за участь варіюється від 1500 до 2800 гривень, що включає проживання та харчування. Учасники зможуть вибрати, де зупинитися: у наметах чи номерах в готелі у Святогірську.

Цього року під час кемпу обговорюватимуть такі теми: альтернативна освіта (навчання в домашніх умовах, виховання без відриву від сім’ї), Міжнародна мережа демократичної освіти, роль театру в навчальному процесі, психологічне здоров'я дітей, заходи на свіжому повітрі для дітей та інші.

Ініціатором кемпу стала організація «Освітній експеримент». Це спільнота активних батьків, які вже покращують освітній процес своїх дітей: створюють міні-школи, впливають на роботу батьківських комітетів або організовують дистанційне навчання.

Кошти у розмірі 20 000 гривень на проведення освітнього кемпу активісти успішно зібрали за допомогою Спільнокошту (краудфандингова платформа) для покриття плати за участь вчителям та членам їхніх сімей з усієї України, особливо з сільської місцевості та віддалених районів. Двоє з організаторів – підприємці Анастасія та Віталій Шляхови – пройшли навчання в Академії краудфандингу ООН.

«Із кожним роком кількість сімей, яких не задовольняє консервативна школа і які шукають альтернативні моделі освіти для своїх дітей, росте. Ми створюємо майданчик для обміну досвідом, бо прагнемо розвивати спільноту охочих змінити освітню систему. Вважаємо, що ініціаторами таких змін можуть бути тільки небайдужі активні батьки», – пояснює Анастасія.

Подібний захід активісти проводитимуть вже вп’яте. Минулого року подія була міжнародною, її відвідали 450 учасників.

«Як показує практика, багато шкільних вчителів працюють в інформаційному вакуумі. Через брак часу і недостатнє фінансування або його повну відсутність вони не мають змоги дізнатися, як освіта змінюється саме зараз. Однак ми знаємо, що в школах є вчителі, котрі мають бажання розвиватися. Вони прагнуть знаходити індивідуальний підхід до дітей, і ми подбаємо, аби такі люди обов’язково потрапили до нас», – додають організатори.

Також активісти планують залучити до кемпу якомога більше працівників шкіл із маленьких містечок і сіл. Спікерами заходу стануть українські та закордонні фахівці освітньої галузі.

«Я вважаю, поки українські освітяни не почнуть їздити за кордон для практики в «інших» школах, буде важко змінити систему по суті. Адже скільки б їм не розповідали, неможливо усвідомити, відчути дух гуманного підходу в освіті – його потрібно прожити! Так от: здається, зараз у вчителів державних шкіл є можливість не шукати змоги виїхати за кордон, а зробити це тут, в Україні, на щорічному сімейному кемпі від «Освітнього експерименту», – каже співорганізаторка заходу Наталія Зайцева.

Попри недоліки сучасної системи освіти в Україні, Шляхови бачать і позитивну динаміку: в освітян з’явилося бажання приділяти увагу особистим потребам кожного учня. Однак ці зміни, на думку Анастасії та Віталія, через різні причини відбуваються дуже повільно. Тож завдяки подібним кемпам подружжя намагається прискорити зміни.

«У майбутньому ми бачимо наше суспільство самодостатнім, а наших дітей – усміхненими, щасливими та реалізованими», – підсумовують Шляхови.

Більше інформації про проект можна знайти за посиланням.

Довідка:

З 2015 року в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру по всій Україні було створено або підтримано розвиток майже 650 підприємств, передусім в Донецькій і Луганській областях. В результаті, було створено майже 3 300 нових робочих місць. Окрім того, майже 6 600 людей отримали допомогу у вигляді безкоштовних тренінгів, консультацій та участі у промислових виставках.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії, Великої Британії та Японії.

Запити ЗМІ:

Юлія Самусь, спеціалістка з комунікацій, ПРООН, yuliia.samus@undp.org, +38 097 139 14 75