Представники місцевої влади та громадського суспільства з Донецької, Луганської та Запорізької областей поглибили свої знання Резолюції

17 July 2019

Фото: Артем Гетьман / ООН Жінки

Святогірськ, Донецька область, червень 2019 – Більше 85 представників регіональних та місцевих органів влади, місцевих рад, представників національної поліції та громадських активістів з постраждалих від конфлікту громад у Донецькій, Луганській та Запорізькій областях обговорили ґендерні норми і ролі, а також те, як ці норми визначають доступ до можливостей та впливають на відчуття безпеки жінок і чоловіків в Україні.

Учасники семінарів «Локалізація Резолюції – Жінки, мир та безпека» обговорили динаміку конфлікту у країні та у власній громаді, визначали ключових учасників процесів миротворчої діяльності, а також особливості ролі жінок у цьому процесі.

“Багато зусиль у миротворчих процесах та мирних переговорах були марними, тому що вони виключали жінок. Резолюція Ради Безпеки 1325 “Жінки, мир та безпека” а також її допоміжні резолюції є інструментом, який може вирішити цю проблему. Документ закликає уряди, ООН, громадянське суспільство та інші зацікавлені сторони гарантувати змістовну участь жінок у мирних процесах та у процесах прийняття рішень. Проте, це лишиться на рівні риторики, якщо місцеві жінки, що живуть в умовах конфлікту, не знатимуть про резолюції і про те, як їх використовувати. Похвальними є зусилля ООН Жінки, що направлені на розширення спроможності місцевих жінок та місцевих органів влади у застосуванні Резолюції “Жінки, мир та безпека” на сході України. Ці зусилля покликані забезпечити участь жінок у процесах прийняття рішень у питаннях миру та безпеки”, – сказала Мавік Кабрера-Балеза, засновниця і генеральна директорка Глобальної мережі жінок-миротворців.

Учасники семінарів також обговорили питання ґендерної рівності та те, як вони перетинаються з питаннями миру та безпеки, а також ґендерні аспекти конфлікту на Сході України та його вплив на жінок і чоловіків у громадах. Темою семінарів був також зв'язок між миром, безпекою, розвитком та належним управлінням. Крім цього учасники розглянули наслідки конфлікту в громадах через основні напрямки резолюції Ради Безпеки ООН “Жінки, мир та безпека”.

Активісти та місцеві лідери, об'єднанні цією подією, погодились з необхідністю розвитку жіночої солідарності у прагненні до миру в Україні та обговорили конкретні шляхи підтримки одна одної для успішного роботи в рамках процесу локалізації резолюції “Жінки, Мир і Безпека” в Україні.

Довідка:

Серія семінарів пройшла в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру чотирьох агентств ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують десять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.