Рятувальники борються з вогнем у Чорнобильській зоні відчуження та на Житомирщині за допомогою дрона, придбаного ЄС та ООН

27 April 2020

Фото надані Державною службою України з надзвичайних ситуацій

Рятувальні бригади застосовують сучасні технології для боротьби з лісовими пожежами та загоранням сухої трави в Чорнобильській зоні відчуження та на Житомирщині – для цього вони використовують дрон, придбаний ЄС та ООН.

У Чорнобильській зоні відчуження та на Житомирщині вже декілька тижнів тривають лісові пожежі, що спричинили аномально високу концентрацію продуктів горіння в повітрі у Києві. Згідно з даними IQ Air, 17 квітня українська столиця побила антирекорд та очолила рейтинг міст із найбільшою забрудненістю повітря у світі.

Начальник управління ресурсного забезпечення Головного управління ДСНС в Україні Максим Іщук каже, що вогонь у зоні відчуження розповсюджується з неймовірною швидкістю, а  контролювати пожежу, що вже охоплює величезні гектари території, вкрай важко, інколи практично неможливо.

«Наші фахівці проводять попередню аеророзвідку за допомогою дрона, що дозволяє не тільки оперативно відстежувати осередки займань, а й дозволяє нам не наражати наші бригади на додаткову небезпеку», – каже Максим Іщук.

Дрон із вбудованим тепловізором, який був придбаний ПРООН в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру у листопаді 2017 року для ДСНС Донецької області за кошти Європейського Союзу, допомагає рятувальникам відслідковувати місцезнаходження загорання ще на початковій стадії, аби оперативно направити пожежні бригади та запобігти розповсюдженню пожеж на більшій території. Команда ДСНС Донецької області, яку долучили до гасіння пожеж у зоні відчуження, має досвід у використанні цієї техніки й активно ділиться ним з іншими рятувальниками.

 «Ми вітаємо відвагу рятувальних бригад та раді, що допомагаємо їм рятувати життя та стримувати вогонь. Це в свою чергу сприяє покращенню екологічної ситуації та знижує ризики для здоров’я як пожежників, так і українців в цілому», – зазначив Рустам Пулатов, керівник компоненту з громадської безпеки та соціальної згуртованості Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Це не перший випадок використання дрона в рятувальних операціях ДСНС. Цей пристрій вже неодноразово допомагав рятувати життя рибалок, що знехтували правилами безпеки під час знаходження на кризі, та знаходити зниклих дітей. Також завдяки дрону вдалося визначити місцезнаходження для подальшого знешкодження великої кількості мін та вибухових пристроїв уздовж узбережжя Азовського моря.

Для довідки

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також Уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.