ПРООН в Україні і Центр розвитку інновацій підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо впровадження е-рішень для сприяння досягненню

14 April 2020

Фото: ПРООН в Україні

Програма розвитку ООН в Україні (ПРООН) та київський Центр розвитку інновацій (ЦРІ) – аналітичний центр, що сприяє впровадженню соціальних інновацій, рішень з цифрової трансформації та розвитку спільноти змінотворців, 8 квітня підписали Меморандум про взаєморозуміння задля поглиблення співпраці у сферах, що становлять взаємний інтерес.

Меморандумом передбачено, що співпраця включатиме обмін знаннями щодо електронної демократії і розвитку електронного врядування, підвищення обізнаності та роз’яснення переваг цифрової трансформації серед місцевих громад, а також покращення доказової бази для впровадження реформ у цих сферах.

Метою співпраці є сприяння проведенню реформ та досягнення Цілей сталого розвитку (ЦСР) серед української громадськості, про що йдеться у тексті меморандуму.

Зокрема, ПРООН та ЦРІ домовилися спільно працювати за такими напрямками, як сприяння досягненню ЦСР шляхом цифрової трансформації; розвиток практики та концептуального мислення навколо теми колективного інтелекту, обмін кращими практиками; сприяння розробці та впровадженню практики планування бюджету за участі громадськості на місцевому рівні; а також покращення процесу прийняття рішень на основі даних на місцевому рівні.

Сторони також погодилися співпрацювати над розробкою та просуванням рішень на основі відкритих даних та інструментів для громад, інтеграцією ЦСР у відповідну діяльність, посиленням онлайн участі громадян у місцевому врядуванні, а також над сприянням у використанні громадянами інструментів електронного врядування та електронної демократії задля запобігання корупції на місцевому рівні.

Окрім цього, сторони популяризуватимуть екологічні практики утилізації органічних відходів, допомагатимуть в моніторингу пожеж в екосистемах та розробці рішень у рамках експериментального проєкту Лабораторії інноваційного розвитку ПРООН в Україні «Не пали – компостуй».

«Цей меморандум сприятиме нашій співпраці по тематиці ЦРІ у багатьох важливих сферах, при цьому особлива увага приділятиметься електронному врядуванню та цифровій трансформації», – сказала Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева.

«Світ стикається з безпрецедентною загрозою через пандемію короновірусної хвороби COVID-19, що є найзначнішою кризою після Другої світової війни. Ми впораємося з цією кризою, але лише в тому випадку, якщо діятимемо швидко і злагоджено в дусі справжньої солідарності. У період карантину, введеного в Україні для запобігання поширенню вірусу, державним органам влади, постачальникам послуг, бізнесам, міжнародним організаціям та багатьом іншим установам довелося перевести свою діяльність в дистанційний режим, використовуючи цифрові технології. Цифрова трансформація має свої переваги й недоліки, і якщо вона не буде належним чином регулюватися й координуватися, це може поставити під загрозу прогрес, вже досягнутий в напрямку реалізації ЦСР, а також поглибити цифровий розрив та нерівність в суспільстві. Саме тому наша співпраця й початок спільної роботи з ЦРІ спрямовані на просування цифрової трансформації, при цьому дотримуючись нашого ключового принципу “нікого не залишити без уваги”».

Очільник ЦРІ Сергій Лобойко зазначив, що його команда сподівається на плідну співпрацю з ПРООН в Україні.

«Команда ПРООН і Лабораторії інноваційного розвитку ПРООН нас дуже надихає, – сказав пан Лобойко. – Ми сподіваємось, що разом із глобальною мережею Лабораторій інноваційного розвитку зможемо допомогти більшості українських громад перейти до ефективного прийняття рішень, електронної демократії та використання переваг колективного інтелекту».

«Наша спільна робота успішно стартувала спершу на волонтерських засадах в рамках співпраці по проєкту «Не пали – компостуй», який вже здобув підтримку Міністерства енергетики та захисту довкілля України. У цьому проєкті ми використовуватимемо наш досвід у залученні громадян, а також GIS та супутникові дані для просторового аналізу громад. Ми прагнемо знайти рішення для цієї серйозної проблеми, що стоїть перед Україною, а також багатьма іншими країнами».

Меморандум про взаєморозуміння підписано терміном на два роки і згодом може бути подовжений ще на два роки.