Підприємці з Маріуполя запустили ІТ-курси для дітей і збирають кошти на розширення

17 February 2021

Ілюстрація: ПРООН в Україні

IT-Camp у Маріуполі, що розташований поблизу лінії зіткнення, надає IT-освіту дітям та підліткам, а учні, що не мають можливості оплатити курси, можуть навчатися там безкоштовно.

Тепер власники – Галина та Ігор Ільвутченки – хочуть охопити ще більшу аудиторію і навчати дітей не тільки свого міста. Для цього вони пройшли навчання в Академії краудфандингу ООН і запустили кампанію на Спільнокошті.

«Сфера IT – одна з найпопулярніших і високооплачуваних у наш час. Багато охочих у неї потрапити, але, на жаль, далеко не всім це доступно по фінансам, адже якісне навчання у цій галузі дуже й дуже дороге, – пояснює Ігор Ільвутченко. – Здійснити таку мрію особливо складно дітям і підліткам із вразливих верств населення: переселенцям, дітям, які постраждали внаслідок збройного конфлікту на сході України, дітям з інвалідністю, сиротам, дітям із малозабезпечених сімей. Тож ми вирішили змінити цю ситуацію і навчати таких дітей безкоштовно».

Основними викладачами IT-курсів також є Галина та Ігор. Галина – дизайнерка із п’ятирічним стажем, ретушерка та ілюстраторка. Має досвід роботи в міжнародних проєктах і виконання комерційних замовлень різної складності та обсягу. Ігор – керівник IT-Camp, людина, яка зібрала свій перший комп’ютер ще навчаючись у школі. Він пройшов усі етапи від системного адміністратора до керівника вебстудії. Викладає вже понад п’ять років.

Інші викладачі табору також є досвідченими фахівцями у своїй сфері і діляться з учнями й ученицями не просто теоретичним знаннями, які можна знайти на просторах інтернету, але й власним досвідом та практичними напрацюваннями. Це дизайнери, програмісти і розробники.

Головний принцип школи – якість важливіша за кількість. Саме тому набирають невеликі групи.

«Навчання вимагає наполегливості, і в нас немає жодних компромісів чи послаблень – для нас усі студенти рівні і сертифікати про закінчення отримують лише ті, котрі знають матеріал і ніяк інакше», – додає Галина.

Кампанію на Спільнокошті команда запустила у межах Академії краудфандингу, яка реалізується Програмою ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу, аби зібрати кошти на збільшення бази комп’ютерної техніки і надавати освіту ще більшій кількості дітей. Підтримати проєкт можна за цим посиланням.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, Посольство США в Україні, а також уряди  Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії