Квіти, вода і текстиль: Оголошено переможців конкурсу коротких фільмів «Великі історії малого бізнесу»

30 March 2021

Розповідь про “королеву квітів” із Горлівки перемогла у глядацькому голосуванні за відеоролики проєкту “Великі історії малого бізнесу”, який реалізовується за фінансової підтримки Європейського Союзу, урядів Данії та Японії.

Історія, зафільмована українською режисеркою Анастасією Ковальчук, розповідає про справу Ніни Радченко – садовий центр в Олександрівці Донецької області. Освоювати цілину в Лиманський район Ніна разом із родиною переїхали в 2014 році, коли залишатися у рідній Горлівці через збройний конфлікт на сході України було вже несила. Зараз жінка вирощує квіти та ефіроолійні культури і вважає садівництво своїм покликанням, а не тільки способом заробітку.

На другому місці за результатами глядацького голосування – історія священика і волонтера Сергія Казьменка. Її зафільмувала режисерка Марія Дергачова. Сергій переїхав у Добропілля 2014 року із села Оленівка Донецької області. Кілька років займався волонтерством, а в якийсь момент вирішив відкрити власний бізнес – виробництво питної води «Джерело здоров'я». Для старту використав заощадження, які разом із дружиною відкладав на відпочинок. На грант від ПРООН докупив сучасне водоочисне обладнання, а на роботу бере вимушених переселенців.

Третє місце голосування – історія про Лідію Хилу і її майстерню текстилю від режисера Максима Люкова. Усе почалося з того, що після 19 років роботи на підприємстві Лідію скоротили. Жінка вирішила, що це чудова нагода почати власну справу. Тож жінка знайшла подругу-однодумицю, з якою разом  відкрили швейну майстерню у рідному Мелітополі за допомогою гранту від ПРООН.

Дивіться усі відео проєкту тут: https://startbusiness.com.ua/

Для довідки:

«Великі історії малого бізнесу» – це соціальна кампанія з популяризації підприємництва, яка реалізується ПРООН в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу, урядів Данії та Японії.

Серія коротких роликів розповідає про підприємців Донеччини, Луганщини та Запорізької областей. Частина з них – переселенці, котрі залишили свої домівки й з нуля створили власну справу: хтось запустив бренд одягу, хтось відкрив хаб, а хтось створив музей. Інші – займаються переробкою сміття, розвивають туризм, очищують воду, ремонтують машини та лікують людей. Усі вони колись отримали грантову підтримку від ПРООН в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру на розвиток власного бізнесу.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.