Фото: shutterstock / Eco island

Київ, 12 листопада 2018 р. – Законодавці та експерти з питань енергетики з майже 100 країн світу долучилися до обговорення ролі трансформації енергетичного сектору в інтересах сталого розвитку та можливостей для співпраці в рамках Дев’ятого Міжнародного форуму з енергетики для сталого розвитку в Києві.

Звіт 2018 року про світовий прогрес у впровадженні сталої енергетики засвідчив, що потенціал енергетичного сектору в контексті реалізації Порядку денного до 2030 року зменшується через те, що розвиток енергоефективності, запровадження низьковуглецевих технологій і забезпечення стабільного доступу до сучасних енергетичних послуг відбувається в недостатніх масштабах.

Форум і тематична міністерська конференція мають на меті надати об’єктивну оцінку реальному станові енергетичної трансформації у форматі відкритих та інформативних дебатів про модернізацію економік, що працюють на викопному паливі, необхідні зміни на шляху до побудови зеленої економіки та досягнення Цілей сталого розвитку до 2030 року.

«Цьогорічний форум присвячений стійкості енергетичних систем та аналізу наших можливостей протистояти змінам клімату. Мова піде про впровадження новітніх цифрових технологій, ядерний потенціал, стале управління ресурсами та роль паливної енергетики для сталого майбутнього. Напрацювання цього форуму є надважливими в контексті майбутньої Конференції ООН, присвяченої кліматичним змінам, що відбудеться в  Катовіце, в Польщі», – сказала Оснат Лубрані, Координаторка системи ООН, Координаторка з гуманітарних питань і Постійна представниця ПРООН в Україні.

Трансформація енергетики передбачає креативні та інноваційні зміни на законодавчому рівні. Наразі сучасні політичні, законодавчі та промислові інфраструктури багатьох країн світу не підготовлені до докорінних та швидких системних змін. Держави не готові боротися з перепонами, що виникатимуть із появою нових бізнес-моделей у найближчі десять років, тож застрілі економічні парадигми залишаються у минулому, а баланс економічних сил змінюється. Сучасні енергетичні реалії вимагають прискореної трансформації.

Міністерський форум є майданчиком для відкритого та ґрунтовного діалогу щодо ключових перепон, включаючи енергетичну безпеку, залежність від викопного палива, відсутність достатньої інформації та нерівні можливості для впровадження змін. Учасники Форуму зможуть обговорити можливості та загрози, які пов’язані з новими підходами у сфері енергетики.

У Європейському регіоні досягнення завдань сьомої Цілі сталого розвитку не відбудеться, якщо поточний стан речей не зміниться, зазначила Ольга Альгаєрова, Виконавча секретарка Європейської економічної комісії ООН.  «Цей тренд превалює і в інших регіонах світу, хоча кожен регіон і кожна країна мають свої унікальні особливості. Ми маємо діяти, і ми маємо діяти негайно. Я вірю, що завдання Порядку денного до 2030 року можна досягнути. Усі необхідні для цього технології вже існують. Необхідні законодавчі важелі впливу також існують. Єдине, чого бракує – це колективної волі для вирішення проблем. Рецепт успіху не складний: необхідна сміливість, інновації і масштабна мобілізація спільних зусиль»,  – наголосила пані Альгаєрова.

Головний посил Міністерської конференції полягає в тому, що енергетика є ключовим механізмом для покращення якості життя. Енергетичні аспекти мають враховуватися  у розвитку водної, кліматичної, медичної та агропромислової сфер. В інакшому разі реалізація Порядку денного до 2030 року залишатиметься під загрозою.

Учасники поділилися власним баченням щодо того, як саме мають змінитися енергетичні підходи, особливо в плані використання викопних копалин. На конференції прийшли до висновку, що залучення нових бізнес-моделей та технологій вимагає зміни традиційного способу мислення та політичної волі, щоб ініціювати такі зміни.

Більше інформації, детальний порядок денний, концептуальна записка та проект підсумкового документу можна знайти на сайті Форуму та платформі UNECE.

Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Icon of SDG 07 Icon of SDG 13

ПРООН У світі

Ви знаходитесь на ПРООН Україна 
Перейти на ПРООН у світі

А

Азербайджан Албанія Алжир Ангола Аргентина Афганістан

Б

Бангладеш Барбадос Бахрейн Беліз Бенін Білорусь Болівія Боснія і Герцоговина Ботсвана Бразилія Буркіна-Фасо Бурунді Бутан

В

В'єтнам Венесуела Вірменія

Г

Габон Гаїті Гамбія Гана Гаяна Гватемала Гвінея Гвінея-Бісау Гондурас Грузія

Д

Демократична Республіка Конго Джибуті Домініканська Республіка

Е

Еквадор Екваторіальна Гвінея Ерітрея Есватіні Ефіопія

Є

Єгипет Ємен

З

Замбія Зімбабве

І

Індія Індонезія

Й

Йорданія

К

Кабо-Верде Казахстан Камбоджа Камерун Кенія Киргизстан Китай Кіпр Колумбія Коморські острови Корейська Народно-Демократична Республіка Косово Коста-Ріка Кот-д'Івуар Куба Кувейт

Л

Лаоська Народно-Демократична Республіка Лесото Ліберія Ліван Лівія

М

М'янма Маврикій та Сейшельські острови Мавританія Мадагаскар Малаві Малайзія Малі Мальдіви Марокко Мексика Мозамбік Молдова Монголія

Н

Намібія Непал Нігер Нігерія Нікарагуа

П

Пакистан Панама Папуа-Нова Гвінея Парагвай Перу Південна Африка Південний Судан Північна Македонія Програма допомоги палестинському народу

Р

Республіка Ірак Республіка Конго Руанда

С

С'єрра-Леоне Сальвадор Самоа (офіс покриває кілька країн) Сан-Томе і Принсіпі Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сомалі Судан Сурінам

Т

Таджикістан Тайланд Танзанія Тимор-Лешті Тихоокеанський регіон Того Тринідад і Тобаго Туніс Туреччина Туркменістан

У

Уганда Узбекистан Україна Уругвай

Ф

Філіппіни

Ц

Центральноафриканська Республіка

Ч

Чад Чилі Чорногорія

Ш

Шрі-Ланка

Я

Ямайка