Фото: Катерина Українець / ПРООН в Україні

Святогірськ, 20-21 листопада 2019 р. На Донеччині відбувся перший форум екологічного партнерства «Влада-Бізнес-Суспільство», організований у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) за фінансової підтримки урядів Данії, Швеції та Швейцарської Конфедерації.

Східна Україна стикається з низкою серйозних екологічних викликів. Забруднення, спричинене важкою промисловістю впродовж майже двох століть, передусім вугледобувною та металургійною, пошкодило частини ландшафту і продовжує забруднювати повітря та воду в регіоні. Інтенсивний розвиток сільського господарства в Донецькій та Луганській областях зумовлює ще більше забруднення ґрунтів та води. Окрім цього, збройний конфлікт у регіоні, що триває з 2014 року, завдав шкоди довкіллю регіону та спричинив суттєве скорочення персоналу, що охороняє природні заповідники. Згідно з оцінкою, проведеною Науково-політичною платформою ООН з питань довкілля та безпеки, внаслідок конфлікту було пошкоджено або знищено екосистеми площею щонайменше 530 000 га, включаючи 18 природних заповідників площею 80 000 га. До того ж, постраждало 150 000 га лісів, зокрема у зоні військових операцій та прилеглих до неї територій було зафіксовано 12 500 лісових пожеж.

Форум зібрав понад сотню представників органів місцевого самоврядування Донецької та Луганської областей, представників Міністерства енергетики та захисту довкілля України, Міністерства розвитку громад та територій України, Донецької та Луганської ОДА, керівників департаментів екології та природних ресурсів Донецької та Луганської областей, представників промисловості та енергетики, а також бізнес, громадські організації та представників ЗМІ.

На урочистому відкритті форуму виступили ексміністр екології України Сергій Курикін, керівник Програми ООН із відновлення та розбудови миру Віктор Мунтяну, директор департаменту екології та природних ресурсів Луганської ОДА Олег Тіхонов та ректор Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління, член-кореспондент НААН України Олександр Бондар.

Учасники форуму дізналися про заходи з оцінки, обмеження та відновлення завданої екологічної шкоди та обговорили способи залучення всіх сторін для запобігання подальшим проблемам у той час, як відбувається відновлення бізнесу, промисловості та економіки регіону.

«Хочу зазначити, що нашою Програмою була проведена чимала робота на рівні громад, де ми підтримали створення близько 20 екологічних ініціатив співпраці місцевої влади, малого, середнього та великого бізнесу та мешканців громади, включно з представниками громадянського суспільства. – зазначив керівник Програми ООН із відновлення та розбудови миру Віктор Мунтяну. – І сьогодні на форумі ми хочемо почути нові ідеї, критику та пропозиції для їх врахування у наших майбутній діяльності три наступних роки. У цьому полягає логіка цього форуму».

«І варто віддати належне ще одній складовій, яка пропущена у назві форуму, де вказані три сторони екологічної формули – дослідницькому середовищу, напрацювання якого ми системно використовуємо в усіх наших екологічних ініціативах», – сказав пан Мунтяну.

Центральними темами обговорень на форумі стали налагодження діалогу між місцевою владою та найбільшими промисловими підприємствами регіону, аналіз екологічної складової соціальної відповідальності та її впливу на розвиток підприємств регіонів, підвищення екологічної соціальної відповідальності та запобігання негативному впливу на економіко-екологічний розвиток регіонів, впровадження екологічних стратегій, а також обмін досвідом і пропозиціями щодо шляхів покращення стану довкілля.

«З позиції науковця підкреслю, що перші кроки співпраці Програми ООН із відновлення та розбудови миру разом із органами місцевого самоврядування, організаціями громадянського суспільства, бізнесу в питаннях оцінки ризиків, особливо з надзвичайних ситуацій, в умовах триваючого конфлікту – це важлива робота, яку ми усіляко підтримуємо задля мінімізації тих загроз, які наразі нависли над сходом України», – зазначив ректор Державної екологічної академії післядипломної освіти Олександр Бондар.

Для запитів ЗМІ:

Максим Кицюк, спеціаліст із комунікацій, Програма ООН із відновлення та розбудови миру, maksym.kytsiuk@undp.org, +380 63 576 1839

Для довідки:

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.

Icon of SDG 15 Icon of SDG 16 Icon of SDG 17

ПРООН У світі

Ви знаходитесь на ПРООН Україна 
Перейти на ПРООН у світі

А

Азербайджан Албанія Алжир Ангола Аргентина Афганістан

Б

Бангладеш Барбадос Бахрейн Беліз Бенін Білорусь Болівія Боснія і Герцоговина Ботсвана Бразилія Буркіна-Фасо Бурунді Бутан

В

В'єтнам Венесуела Вірменія

Г

Габон Гаїті Гамбія Гана Гаяна Гватемала Гвінея Гвінея-Бісау Гондурас Грузія

Д

Демократична Республіка Конго Джибуті Домініканська Республіка

Е

Еквадор Екваторіальна Гвінея Ерітрея Есватіні Ефіопія

Є

Єгипет Ємен

З

Замбія Зімбабве

І

Індія Індонезія

Й

Йорданія

К

Кабо-Верде Казахстан Камбоджа Камерун Кенія Киргизстан Китай Кіпр Колумбія Коморські острови Корейська Народно-Демократична Республіка Косово Коста-Ріка Кот-д'Івуар Куба Кувейт

Л

Лаоська Народно-Демократична Республіка Лесото Ліберія Ліван Лівія

М

М'янма Маврикій та Сейшельські острови Мавританія Мадагаскар Малаві Малайзія Малі Мальдіви Марокко Мексика Мозамбік Молдова Монголія

Н

Намібія Непал Нігер Нігерія Нікарагуа

П

Пакистан Панама Папуа-Нова Гвінея Парагвай Перу Південна Африка Південний Судан Північна Македонія Програма допомоги палестинському народу

Р

Республіка Ірак Республіка Конго Руанда

С

С'єрра-Леоне Сальвадор Самоа (офіс покриває кілька країн) Сан-Томе і Принсіпі Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сомалі Судан Сурінам

Т

Таджикістан Тайланд Танзанія Тимор-Лешті Тихоокеанський регіон Того Тринідад і Тобаго Туніс Туреччина Туркменістан

У

Уганда Узбекистан Україна Уругвай

Ф

Філіппіни

Ц

Центральноафриканська Республіка

Ч

Чад Чилі Чорногорія

Ш

Шрі-Ланка

Я

Ямайка