Наглядова рада проєкту ЄС-ПРООН затвердила робочий план Офісу парламентської реформи до 2020

20 November 2019

Фото: Андрій Крєпкіх / ПРООН в Україні

19 листопада 2019 року, Київ – Відбулось засідання Наглядової ради проєкту ЄС-ПРООН з парламентської реформи, на якому було затверджено план роботи Офісу парламентської реформи. Метою Офісу  є посилення роботи Верховної Ради України, щоб парламент України став більш ефективним, підзвітним та прозорим у виконанні своїх конституційних функцій.

Керівник Першого відділу програм допомоги Представництва Європейського Союзу в Україні пан Мартін Клауке зауважив, що Верховна Рада відіграє провідну роль у впровадженні реформ. Саме тому Європейський Союз радий співпраці, яка відбувається в рамках проєкту і тим перетворенням, які допоможуть Апарату Верховної Ради України стати ефективнішим.

Заступниця Постійної представниці Програми розвитку ООН в Україні пані Манал Фуані зазначила, що обрання нового президента та парламенту, так само, як і формування нового уряду, надало справжні можливості для змін.

«Зараз саме час здійснювати реформу державного управління.  Це сприятливий момент для парламенту, щоб покращити взаємодію з громадянами та вдосконалити свої внутрішні процедури за рахунок використання нових технологій та методологій.» сказала Фоуані 19 листопада під час засідання Наглядової ради проєкту ЄС-ПРООН з парламентської реформи.

Мета роботи Офісу, в рамках проєкту, посилити діяльність Верховної Ради України, щоб зробити парламент більш ефективним, прозорим і підзвітним у виконанні своїх конституційних повноважень.

«Політична ситуація в країні кардинально змінилася з моменту початку роботи проєкту в лютому цього року – з того часу відбулися позачергові вибори і Верховна Рада нового скликання розпочала роботу», – сказала Манал.

«Це створило нові умови для трансформаційних перетворень», – додала вона. «Ми пишаємося співпрацею, яка складається з українським парламентом».

В.о. керівниці проєкту пані Олена Куліковська розповіла про основні досягнення проєкту за період з лютого 2019 року. Команді вдалося здійснити чималу підготовчу роботу – провести низку оцінювань, щоб визначити потреби Верховної Ради України та її Апарату та, найголовніше, створити Офіс парламентської реформи, який виконує функції дорадчої групи керівництва Верховної Ради України та Апарату ВРУ. Завершується формування команди Офісу, яка протягом найближчого місяця розпочне свою роботу.

Керівниця Офісу парламентської реформи пані Євгенія Піддубна представила членам Наглядової ради план роботи Офісу на період до кінця 2020 року.

Передбачається, що найближчим часом міжнародна компанія проведе функціональний аудит Апарату Верховної Ради та надасть свої рекомендації щодо вдосконалення його роботи.

У свою чергу експерти Офісу парламентської реформи допоможуть у підготовці оновленої кадрової стратегії ВРУ, розробці проєкту закону про парламентську службу, розроблять концепцію програми парламентської просвіти та допоможуть запровадити цифрові інструменти до законодавчого процесу. Це далеко неповний перелік того, що буде зроблено Офісом парламентської реформи протягом наступних 13 місяців.

Керівник Апарату Верховної Ради України пан Вячеслав Штучний подякував Європейському Союзу та ПРООН за підтримку українського парламенту і зазначив, що керівництво Апарату щодня спілкується з Офісом парламентської реформи. Всі поточні питання вирішуються оперативно, адже Апарат готовий і відкритий до співпраці.

Члени Наглядової ради, до якої входять представники всіх 3-х зацікавлених сторін – Представництва ЄС в Україні, ПРООН в Україні та Верховної Ради одностайно схвалили план роботи Офісу парламентської реформи.

Для довідки:

Проєкт парламентської реформи, який фінансується Європейським Союзом та виконується Програмою розвитку ООН, складається з наступних компонентів:

Компонент 1, #РадазаРеформи, спрямовано на просування ролі парламенту в загальному процесі реформ, з особливою увагою до удосконалення законодавчого процесу та парламентського контролю.

Компонент 2, #ПрофесійнаРада, передбачає надання підтримки для професійної модернізації Апарату ВРУ шляхом фіналізації та виконання стратегічного плану розвитку та комплексного розвитку людських ресурсів.

Компонент 3, #ПрозораРада,  спрямовано на посилення прозорості, підзвітності та зв’язку між парламентом та громадянами шляхом використання нових комунікаційних технологій, громадянської просвіти та залучення громадян.

Для запитів ЗМІ:

Микола Ябченко, фахівець з комунікацій, Проект ЄС-ПРООН з парламентської реформи, mykola.yabchenko@undp.org, +380 67 290 5501