Фото: Євген Борисовський / ПРООН в Україні

Київ, 23 травня 2019 р. – Перед енергетичним сектором України стоїть низка проблем: з одного боку, він має стати більш стійким та сталим, а з іншого – покращити рівень енергетичної безпеки шляхом зменшення своєї залежності від іноземних енергопостачальників.

Але яким чином можливо досягти цих цілей? Це питання стало ключовим під час Форуму з енергетичної безпеки України, що відбувся 23 травня 2019 року. До Форуму, організованого ПРООН завдяки підтримці американського народу, долучилося понад 300 учасників, які обговорили найкращі рішення енергетичних проблем України. Серед учасників Форуму були представники уряду, бізнесу, громадських організацій, а також міжнародні експерти. Форум був проведений в рамках проекту «Експертний центр з питань енергетичної безпеки». 

Задля досягнення більш ефективного та сталого енергетичного сектору країні потрібно перейти на більш чисті та екологічні види енергії, а це, зі свого боку, сприятиме економічному зростанню України, зазначила у своєму  виступі на форумі Постійна представниця ПРООН в України Дафіна Ґерчева.

«Досягнення сталого розвитку України є неможливим без сталої енергетики – вона є ланкою, що пов'язує економічне зростання, підвищення рівня соціальної рівності, здорове навколишнє середовище, стійкість і процвітання. Стала енергетична система сприяє досягненню Цілей сталого розвитку, не залишаючи нікого осторонь. Відсутність доступу до енергоносіїв є завадою для особистісного та економічного розвитку», – зазначила Дафіна Ґерчева.

ПРООН та інші партнери України також надають підтримку у вирішенні ще однієї проблеми у секторі енергетики – зменшення рівня енергетичної залежності. Український енергетичний сектор значною мірою залежить від іноземних постачальників енергії, що ставить під загрозу енергетичну безпеку України.

Країна почала вирішувати цю проблему шляхом прийняття Енергетичної стратегії України до 2035 року, а відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, Україна прагне досягнути енергетичної незалежності шляхом зменшення споживання енергії та використання альтернативних джерел енергії. Що більше енергії виробляється всередині країни, то менше її потрібно імпортувати з-за кордону.

ПРООН допомагає уряду України розробляти та впроваджувати політику енергетичної безпеки в рамках проекту «Експертний центр з питань енергетичної безпеки», який зосереджений на трьох напрямах: розробка та допомога у моніторингу виконання Плану дій з Енергетичної стратегії до 2035 року; сприяння розробці та розвитку узгодженого політичного середовища в рамках Документу для виконання Енергетичної стратегії; та підтримка компоненту Енергетичної стратегії щодо інтеграції України до Енергетичного Співтовариства шляхом встановлення політичного діалогу на високому рівні з регіоном Енергетичного Співтовариства щодо  питань енергетичної стратегії.

«Підвищення енергетичної безпеки України за рахунок покращення енергоефективності, диверсифікації джерел енергії та зменшення залежності від імпорту енергоносіїв є важливими пріоритетами для майбутнього України», – сказала пані Джанет Тайсон, Координаторка з питань допомоги посольства США в Україні.

«Зміцнення енергетичної безпеки України також є головним пріоритетом для Сполучених Штатів», – додала пані Тайсон. – Програми енергетичної допомоги уряду США в Україні спрямовані на те, щоб допомогти Україні розвинути свій потенціал і знання для кращого управління та диверсифікації свого енергетичного сектору, з кінцевою метою досягнення енергетичної незалежності та повної інтеграції до Європейського Енергетичного Співтовариства». 

Довідка:

Проект ПРООН «Експертний центр з питань енергетичної безпеки» впроваджується завдяки підтримці американського народу. Він має на меті посилення спроможності уряду України у питаннях розробки та впровадження політики у сфері енергетичної безпеки, а також сприяння адаптації законодавства України до права Європейського Союзу в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Запити ЗМІ:

Юлія Самусь, спеціалістка з комунікацій, ПРООН, yuliia.samus@undp.org

Icon of SDG 07

ПРООН У світі

Ви знаходитесь на ПРООН Україна 
Перейти на ПРООН у світі

А

Азербайджан Албанія Алжир Ангола Аргентина Афганістан

Б

Бангладеш Барбадос Бахрейн Беліз Бенін Білорусь Болівія Боснія і Герцоговина Ботсвана Бразилія Буркіна-Фасо Бурунді Бутан

В

В'єтнам Венесуела Вірменія

Г

Габон Гаїті Гамбія Гана Гаяна Гватемала Гвінея Гвінея-Бісау Гондурас Грузія

Д

Демократична Республіка Конго Джибуті Домініканська Республіка

Е

Еквадор Екваторіальна Гвінея Ерітрея Есватіні Ефіопія

Є

Єгипет Ємен

З

Замбія Зімбабве

І

Індія Індонезія

Й

Йорданія

К

Кабо-Верде Казахстан Камбоджа Камерун Кенія Киргизстан Китай Кіпр Колумбія Коморські острови Корейська Народно-Демократична Республіка Косово Коста-Ріка Кот-д'Івуар Куба Кувейт

Л

Лаоська Народно-Демократична Республіка Лесото Ліберія Ліван Лівія

М

М'янма Маврикій та Сейшельські острови Мавританія Мадагаскар Малаві Малайзія Малі Мальдіви Марокко Мексика Мозамбік Молдова Монголія

Н

Намібія Непал Нігер Нігерія Нікарагуа

П

Пакистан Панама Папуа-Нова Гвінея Парагвай Перу Південна Африка Південний Судан Північна Македонія Програма допомоги палестинському народу

Р

Республіка Ірак Республіка Конго Руанда

С

С'єрра-Леоне Сальвадор Самоа (офіс покриває кілька країн) Сан-Томе і Принсіпі Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сомалі Судан Сурінам

Т

Таджикістан Тайланд Танзанія Тимор-Лешті Тихоокеанський регіон Того Тринідад і Тобаго Туніс Туреччина Туркменістан

У

Уганда Узбекистан Україна Уругвай

Ф

Філіппіни

Ц

Центральноафриканська Республіка

Ч

Чад Чилі Чорногорія

Ш

Шрі-Ланка

Я

Ямайка