Фото: Артем Гетьман / ПРООН в Україні

Київ, 15 липня 2019 року – Новий проект у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру, за фінансової підтримки Нідерландів, покликаний покращити громадську безпеку, доступ до правосуддя, забезпечення правопорядку та вирішити низку проблем, що виникають внаслідок затяжного збройного конфлікту на сході України.

Проект під назвою «Посилення національної та місцевої спроможності для ефективного забезпечення безпеки, правосуддя та послуг з реінтеграції на постраждалих внаслідок конфлікту територіях України» має бюджет 5 млн доларів США і втілюватиметься протягом наступних трьох років, до середини 2022 року.

Основна увага проекту буде спрямована на зміцнення безпеки і верховенства права та посилення згуртованості суспільства на підконтрольних уряду України територіях Донецької та Луганської областей. Він опиратиметься на роботу, проведену Програмою ООН із відновлення та розбудови миру в межах попередніх проектів для стабілізації та підвищення рівня громадської безпеки в цих областях.

Посол Королівства Нідерланди в Києві Ед Хокс похвалив ПРООН за проведену роботу в сфері безпеки, доступу до правосуддя та покращення умов життя на Донбасі та зазначив, що новий проект має продовжити ці зусилля: «Ми співчуваємо людям, які проживають на територіях, де триває конфлікт на сході України, і ми переконані, що цей проект сприятиме покращенню ситуації».

Загальною метою проекту є підтримка безпеки, стабільності та миру на сході України й обраних інших регіонах країни. Для досягнення цього проект заохочуватиме тісну співпрацю з місцевими інституціями, зокрема з правоохоронними органами й іншими структурами, уповноваженими забезпечувати безпеку та благополуччя місцевих жителів (як-от служби реагування на надзвичайні ситуації). Проект підтримуватиме ці інституції не лише шляхом посилення їх спроможності надавати послуги, але також завдяки роботі з громадами, яким вони служать, для побудови взаємодії та співпраці між ними.

До того ж, проект підтримуватиме створення нових механізмів або просуватиме ті, що не застосовуються повною мірою, для вирішення конфліктів, як-от медіація, механізми раннього попередження тощо. Також надаватимуться послуги з реінтеграції колишніх військовослужбовців. 

Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева наголосила на важливості продовження та зосередження зусиль для зміцнення громадської безпеки, дотримання верховенства права та забезпечення рівного доступу до правосуддя для всіх громадян України на сході. Вона відзначила, що вже багато чого зроблено, проте досі існують величезні проблеми, які потребують негайних дій і цілісного підходу.

«Досі не вирішені проблеми з громадською безпекою та захистом, забезпеченням правопорядку і загалом з верховенством права і доступом до правосуддя», – сказала  Ґерчева. «Маргіналізовані та неблагополучні верстви населення найбільше страждають через неефективну й непрозору роботу правоохоронних органів і судів. Новий компонент Програми ООН із відновлення та розбудови миру, за фінансової підтримки Нідерландів, має покращити громадську безпеку, доступ до правосуддя та забезпечення правопорядку і вирішити складні проблеми, спричинені затяжним збройним конфліктом на сході України».

Проект є частиною Програми ООН із відновлення та розбудови миру і реалізовуватиметься в межах компоненту програми «Громадська безпека та згуртованість суспільства».

Пані Тетяна Ковальчук, заступниця Міністра внутрішніх справ України, зазначила, що новий проект дозволить наблизити нас до реалізації стратегії реінтеграції Донбасу «Механізм малих кроків», яка розроблена Міністерством внутрішніх справ України. «У нашому випадку треба крок за кроком вирішити всі проблеми, які виникли на сході нашої держави, починаючи із відновлення в повному обсязі безпеки і правопорядку та закінчуючи поверненням громадян, що були тимчасово переміщені», – сказала Тетяна Ковальчук.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програма працює у 6 областях України: Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Запорізькій, Харківській і Житомирській.

Загальний бюджет складає понад  80 мільйонів доларів США. Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії, Японії та Сполученого Королівства.

Запити для ЗМІ: Юлія Самусь, спеціалістка з комунікації, ПРООН в Україні, communications.ukraine@undp.orgYuliia.Samus@undp.org, +38 097 139 14 75

Фото: Олександр Ратушняк / ПРООН в Україні

Dutch-funded project to enhance law and order in eastern Ukraine kicks off

Icon of SDG 10 Icon of SDG 16 Icon of SDG 17

ПРООН У світі

Ви знаходитесь на ПРООН Україна 
Перейти на ПРООН у світі

А

Азербайджан Албанія Алжир Ангола Аргентина Афганістан

Б

Бангладеш Барбадос Бахрейн Беліз Бенін Білорусь Болівія Боснія і Герцоговина Ботсвана Бразилія Буркіна-Фасо Бурунді Бутан

В

В'єтнам Венесуела Вірменія

Г

Габон Гаїті Гамбія Гана Гаяна Гватемала Гвінея Гвінея-Бісау Гондурас Грузія

Д

Демократична Республіка Конго Джибуті Домініканська Республіка

Е

Еквадор Екваторіальна Гвінея Ерітрея Есватіні Ефіопія

Є

Єгипет Ємен

З

Замбія Зімбабве

І

Індія Індонезія

Й

Йорданія

К

Кабо-Верде Казахстан Камбоджа Камерун Кенія Киргизстан Китай Кіпр Колумбія Коморські острови Корейська Народно-Демократична Республіка Косово Коста-Ріка Кот-д'Івуар Куба Кувейт

Л

Лаоська Народно-Демократична Республіка Лесото Ліберія Ліван Лівія

М

М'янма Маврикій та Сейшельські острови Мавританія Мадагаскар Малаві Малайзія Малі Мальдіви Марокко Мексика Мозамбік Молдова Монголія

Н

Намібія Непал Нігер Нігерія Нікарагуа

П

Пакистан Панама Папуа-Нова Гвінея Парагвай Перу Південна Африка Південний Судан Північна Македонія Програма допомоги палестинському народу

Р

Республіка Ірак Республіка Конго Руанда

С

С'єрра-Леоне Сальвадор Самоа (офіс покриває кілька країн) Сан-Томе і Принсіпі Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сомалі Судан Сурінам

Т

Таджикістан Тайланд Танзанія Тимор-Лешті Тихоокеанський регіон Того Тринідад і Тобаго Туніс Туреччина Туркменістан

У

Уганда Узбекистан Україна Уругвай

Ф

Філіппіни

Ц

Центральноафриканська Республіка

Ч

Чад Чилі Чорногорія

Ш

Шрі-Ланка

Я

Ямайка