Під час фестивалю «Праволюдяність: Медіафест» майбутні журналісти та журналістки навчалися основам прав людини

30 August 2019

Фото: Андрій Крєпких / ПРООН в Україні

Київ, 30 серпня 2019 р. – Права людини мають бути частиною журналістської освіти. Вже другий рік поспіль фестиваль «Праволюдяність: Медіафест» збирає студентів та студенток журналістики з усієї України, щоб навчити їх, як висвітлювати правозахисні та соціальноважливі теми. Захід ініційовано Інститутом журналістики, Центром прав людини ZMINA та Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН). Він має на меті долучити молодих фахівців та фахівчинь до цінностей прав людини, сприяти дотриманню стандартів журналістської етики у висвітленні питань, пов'язаних із правами людини, рівності та недискримінації.

«Журналісти – це голос тих, хто залишається осторонь. Ви змінотворці, які борються з дискримінацією та відповідають на виклики правозахисту. Творіть зміни! Лише так ми всі зможемо зробити внесок у реалізацію Порядку денного 2030», – наголосила заступниця Постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані.

«Нещодавнє соціологічне дослідження з прав людини показало, що 2/3 жителів України дізнаються про права людини з телебачення, а 53% респондентів визнають, що ЗМІ формують їхнє уявлення про права людини. Високий рівень довіри покладає на ЗМІ значну відповідальність. Підхід, що базується на правах людини, має бути в основі журналістської освіти».

Правозахисний фестиваль покликаний згуртувати молодих журналістів та журналісток, зацікавлених темою прав людини та мотивованих підіймати гострі соціальні проблеми.

«Основою журналістської діяльності є боротьба за права інших. Незалежно від спеціалізації, головне покликання кожного журналіста – служити людям», – підкреслив директор Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Різун. – Отже, все, що ми робимо, має ґрунтуватися на цінностях прав людини, а журналістська освіта має базуватися на правах людини».

Вітаючи учасників та учасниць, голова правління Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик зазначила: «Цього року фестиваль зібрав удвічі більше учасників порівняно з минулим роком – до 100 молодих фахівців та фахівчинь з 24 університетів по всій Україні. Це свідчить про зацікавленість майбутніх журналістів у питаннях прав людини та важливість цієї теми».

Протягом тижня учасники вчилися, як висвітлювати питання гендерної рівності, недискримінації, протистояти мові ворожнечі в ЗМІ та активним діям, аби захистити права інших.

Знання, отримані під час фестивалю, були застосовані під час майстеркласів із візуального мистецтва: репортажного фото, дизайну та стритарту. Майбутнім журналістам та журналісткам було запропоновано створити свої роботи, зокрема, плакати та графіті на правозахисні теми.

Загальна інформація:

«Праволюдяність: Медіфест» є продовженням Академії з прав людини для викладачів та викладачок журналістики, яка у вересні 2017 року була ініційована Інститутом журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка, Центром прав людини ZMINA за підтримки Програми розвитку ООН в Україні. Перший фестиваль відбувся 26 - 29 серпня 2018 року та зібрав понад 40 студентів з усієї України.

Ініціатива  впроваджується в рамках проекту ПРООН «Права людини для України» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії. 

Для запитів ЗМІ:

Юлія Самусь, спеціалістка з комунікацій, ПРООН в Україні, +38 097 139 14 75, yuliia.samus@undp.org

Human Rights Media Festival, Kyiv, August 26-30, 2019

Фото: Андрій Крєпких / Неля Пустовойт / ПРООН в Україні