Місцева громада на Луганщині впроваджуватиме міжнародну методологію із запобігання корупції у місцевому самоврядуванні

28 January 2019

Фото: Guide To Corruption-Free Local Government / ПРООН

Новопсков, Луганська область, 24 січня 2019 р. ­– У селищі Новопсков відбувся дводенний експериментальний семінар, на якому учасники із селищної ОТГ опанували методологію «Острови доброчесності», дізналися про успішні міжнародними практики подолання корупційних схем, а також проаналізували потенційні корупційні ризики у діяльності органів місцевого самоврядування. Семінар організовано за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та фінансування Європейського Союзу у рамках Програми ООН з відновлення та розбудови миру.

Методологія «Острови доброчесності» вже була успішно випробувана у понад тридцяти країнах, зокрема у місті Страшени в Молдові та Кутаїсі у Грузії. Дистанційно допомагати експерименту у Новопсковській селищній ОТГ буде співавторка методології Ана Васілаче з Румунії.

«Метою цього експерименту є мотивувати мешканців Новопсковської громади до змін середовища, в якому вони живуть. Усвідомлення членами громади власного впливу на процеси у ній – гарантія відкритих можливостей для всієї ОТГ», – зазначив Віктор Мунтяну, керівник Програми відновлення і розбудови миру, ПРООН.

На семінарі були присутні міжнародні ментори, які були безпосередніми розробниками методології «Острови доброчесності», створеної за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Румунії, Румунської агенції міжнародного розвитку та Стамбульського регіонального хабу ПРООН.

Фасилітаторка методології Олівія Бачу та національні консультанти Олексій та Ірина Солдатенки прогнозують, що за півроку Новопсковська селищна ОТГ розробить власну антикорупційну стратегію.  Голова Новопсковської селищної ОТГ Вадим Гаєв, який був серед учасників семінару, також сподівається, що завдяки запровадженню антикорупційної методології мешканці громади здобудуть не лише досвід, а й практичний результат.

Про методологію

«Острови доброчесності» – це інноваційна антикорупційна методологія, яка впродовж останніх десяти років була впроваджена у понад 30 країнах Східної та Центральної Європи та в Туреччині.

Методологія, розроблена Аною Васілаче та Рональдом Макліном-Абароа, базується на успішній антикорупційній кампанії, яку провів пан Маклін-Абароа, коли був мером Ла-Пас у Болівії. Це практичний інструмент для громадських лідерів та активістів, що допомагає виявити і змінити суспільні практики та оргінізаційні системи, уразливі до корупції, шляхом стратегічного процесу за широкої участі громади.

Для запитів ЗМІ:

Максим Кицюк, спеціаліст з комунікацій, ПРООН в Україні, +380 63 576 18 39, maksym.kytsiuk@undp.org

Фото: Віталій Шевелев / ПРООН в Україні 

Islands of Integrity™ Workshop, Novopskov, January 24, 2019