Молодь проти корупції: студенти опановували антикорупційні інструменти

13 December 2019

Фото: Віталій Шевелев / ПРООН в Україні

Сєвєродонецьк, Луганська область, 6-7 грудня 2019 р. – З нагоди Міжнародного дня протидії корупції, що відзначається 9 грудня, Програма ООН із відновлення та розбудови миру запустила інформаційно-просвітницьку кампанію серед студентів юридичних факультетів на Луганщині, аби озброїти молодих правознавців ефективними інструментами боротьби з корупцією. Цього року до антикорупційних заходів, організованих за фінансової підтримки Європейського Союзу, долучились не тільки небайдужі студенти, а й школярі опорних шкіл Луганської області.  

Загалом в освітніх заходах взяли участь близько двохсот студентів та учнів, які разом з експертами визначали негативні наслідки корупції для суспільства та як їм протидіяти, розмірковували над подальшими перспективами впровадження антикорупційної реформи в Україні та як сформувати нульовий рівень толерантності до будь-яких корупційних проявів.

Хоча зусилля по подоланню корупції в Україні вже дали певні результати, Україна досі перебуває на нижніх рядках рейтингу за Індексом сприйняття корупції – дослідженням, яке проводить міжнародна організація Transparency International. У 2018 році Україна піднялася на 5 позначок, порівняно із попереднім роком, сумарно отримавши 32 бали. Не зважаючи на це, Україна досі посідає 120 місце серед 180 країн, які охопило дослідження.

Учасники та учасниці  заходів слухали лекції з історії корупції та успішних кейсів протидії їй, обговорювали чинне антикорупційне законодавство разом із співробітниками НАБУ та експертами-криміналістами Луганського НДЕКЦ МВС України.

«Проведення антикорупційних кампаній саме у молодіжному середовищі є надважливим, адже від світосприйняття та ціннісних орієнтирів молодого покоління залежить напрям розвитку нашої держави в майбутньому», – зазначила Вікторія Єгорова, спеціалістка з протидії корупції Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Олена Арсентьєва, декан юридичного факультету СНУ ім. Даля, де відбувалися освітні заходи, теж відзначила важливість проведення таких антикорупційних кампаній та підкреслила, що такі ініціативи допомагають сформувати нульову толерантність до корупції.

«Думаю, що особливо важливими такі заходи є для дітей та школярів, адже вони допомагають їм вже зараз сформувати певну модель поведінки, спрямовану на заперечення будь-яких корупційних дій. Це допомагає розвивати системи цінностей суспільства, сприяє підвищенню довіри до представників антикорупційних органів та органів державної влади загалом», – наголосила пані Арсентьєва.

Програма ООН із відновлення та розбудови миру вже  другий рік поспіль залучає молодь до кампанії, присвяченій боротьбі з корупцією. Аби закріпити отримані знання,  студенти та учні  проходили антикорупційний квест та грали в інтерактивну гру «Місто проти корупції», що була люб’язно надана нашими партнерами – проєктом USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія».

Для запитів ЗМІ:

Максим Кицюк, спеціаліст із комунікацій, Програма ООН із відновлення та розбудови миру, maksym.kytsiuk@undp.org або +380 63 576 1839

Для довідки:

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.

International Anti-Corruption Day 2019 in eastern Ukraine, Sievierodonetsk, December 6-7, 2019