COVID-19: ВООЗ, ЮНІСЕФ та ПРООН співпрацюють з WhatsApp, аби надавати актуальну медичну інформацію для мільярдів людей в режимі реального часу

18 March 2020

Інформаційний портал містить загальні поради та корисні ресурси для зменшення кількості чуток і розширення доступу до надійної медичної інформації для користувачів у всьому світі.

Нью-Йорк, 18 березня 2020 р. – Месенджер WhatsApp анонсував запуск двох ініціатив для підтримки глобальної боротьби з пандемією коронавірусу, а саме: Інформаційного хабу WhatsApp із питань коронавірусу в партнерстві з Програмою розвитку ООН (ПРООН), Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) та Дитячим фондом ЮНІСЕФ, та виділення 1 млн доларів благодійних коштів для підтримки діяльності «Міжнародної мережі з перевірки фактів» Інституту Пойнтера (IFCN).

Інформаційний хаб WhatsApp  дає прості, проте практичні поради медичним працівникам, освітянам, громадським лідерам, неурядовим організаціям, органам місцевого самоврядування та представникам бізнесу, які у своїй комунікації використовують мобільний застосунок WhatsApp. Інформаційний портал містить загальні поради та корисні ресурси для зменшення кількості чуток і розширення доступу до надійної медичної  інформації для користувачів у всьому світі.

Ці рекомендації допомагатимуть невеликим групам користувачів максимально використовувати можливості WhatsApp, а ПРООН допоможе поширити ці можливості серед тих, хто координує локальні ініціативи. Більш того, WhatsApp співпрацює з ВООЗ та ЮНІСЕФ для налагодження роботи гарячих ліній та забезпечення прямого зв'язку для людей у всьому світі. Гарячі лінії надаватимуть достовірну інформацію, а їх перелік буде розміщено на порталі WhatsApp з питань коронавірусу.

«Надання актуальної інформації про COVID-19 для громад у всьому світі є надважливою частиною боротьби міжнародної спільноти, необхідної для стримування поширення пандемії», – наголосив Ахім Штайнер, Адміністратор ПРООН. «Співпраця з приватними компаніями, такими як WhatsApp, допоможе доносити цю надважливу інформацію, що надається ВООЗ та місцевими міністерствами з охорони здоров’я, до мільярдів користувачів у всьому світі».

Наразі WhatsApp активно співпрацює з низкою національних міністерств із охорони здоров’я та неурядовими організаціями, аби надавати користувачам достовірну, засновану виключно на фактах, інформацію в текстовому форматі в таких країнах, як Сінгапур, Ізраїль, Південна Африка, Бразилія та Індонезія. Ця робота ще триває й поступово портал буде оновлюватися найактуальнішими матеріалами.

Грант, наданий компанією WhatsApp у розмірі 1 млн доларів для організації IFCN, допоможе у перевірці фактів для альянсу #CoronaVirusFacts, який охоплює більше 100 локальних організацій як мінімум в 45 країнах світу. За останній рік WhatsApp працював над тим, аби залучити більше десятка організацій, що займаються перевіркою фактів, безпосередньо в WhatsApp, аби ті могли здійснювати краудсорсинг та повідомляти чутки, які можуть поширюватись в різних сервісах обміну повідомленнями, включаючи WhatsApp та СМС. Грантові кошти будуть спрямовані для навчання ключовим функціям в WhatsApp Business, зокрема WhatsApp Business API. Розширення мережі сертифікованих IFCN організацій із перевірки фактів допоможе підвищити інформованість громад та забезпечить ефективне реагування на поширення потенційно хибної та неточної інформації.

 «Ми розуміємо, що в цей кризовий час наші користувачі звертаються до WhatsApp як ніколи частіше для спілкування з друзями чи близькими, для спілкування лікарів із пацієнтами, а вчителів – із студентами. Ми хотіли створити простий ресурс, який допоможе об’єднати людей», – сказав Вілл Кеткарт, голова WhatsApp. «Ми також раді мати можливість співпрацювати з Інститутом Пойнтера для того, аби збільшити кількість організацій із перевірки фактів в WhatsApp та підтримати їхню роботу із нерозповсюдження дезінформації. Ми також продовжимо нашу співпрацю з міністерствами охорони здоров’я у всьому світі, аби вони могли надавати оновлену інформацію безпосередньо в WhatsApp».       

«Благодійні кошти від WhatsApp допоможуть у перевірці фактів, що були вже опубліковані альянсом #CoronaVirusFacts, охопити ще більшу аудиторію. У результаті це також допоможе людям відділяти достовірні факти в інформаційному потоці від хибних домислів, які ВООЗ назвала «інфодемією», – сказав Бейбрас Орсек, Директор організації IFCN. «Міжнародна мережа з перевірки фактів хоче зрозуміти, яким чином відбувається поширення чуток в WhatsApp у різних форматах й прагне створити інструмент із перевірки фактів для виявлення та розвінчування дезінформації в застосунку».