Завдяки ЄС та ООН чотири громади на сході України мають доступ до соціальних послуг онлайн

17 September 2020

Мешканці пілотних громад Донеччини та Луганщини зможуть замовляти соціальні послуги і спілкуватися із соціальними працівниками онлайн

Центр інтегрованих соціальних послуг у Біловодську, Луганська область / Фото: Віталій Шевелев / ПРООН в Україні

Краматорськ, Донецька область, 17 вересня 2020 р.Центри інтегрованих соціальних послуг у чотирьох громадах Донеччини та Луганщини запустили вебсайти та мобільні застосунки, за допомогою яких їхні мешканці зможуть замовляти соціальні послуги та спілкуватися з соціальними службами в режимі онлайн. Їх розробка здійснювалася за підтримки Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН) у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Через пандемію COVID-19, карантинні обмеження і спад економічної діяльності значно збільшилася кількість осіб і сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, зокрема послуг соціальних служб.

Ще донедавна мешканці Біловодської та Білокуракинської громад на Луганщині та Волноваської та Соледарської громад на Донеччині отримували інформацію про соціальні послуги та їхніх надавачів виключно у стаціонарних Центрах інтегрованих соціальних послуг.

Відтепер мешканці пілотних громад зможуть повідомити про випадок, який потребує уваги соціальних працівників та замовити соціальні послуги онлайн, не виходячи з дому.

Координаторка компоненту «Місцеве самоврядування та реформа з децентралізації влади» Програми ООН із відновлення та розбудови миру Олена Рудич наголосила, що спалах пандемії COVID-19 не стане на заваді урізноманітненню та осучасненню соціальних послуг та наданню допомоги вразливим верствам населення на сході України.

«Доступність та безпека – наші ключові пріоритети, якими ми керувалися під час розробки вебсайтів та мобільних застосунків. Вони допоможуть зробити соціальні послуги у громадах доступнішими у довгостроковій перспективі, а роботу установ, які їх надають, ще ефективнішою», – розповіла пані Рудич.

На вебсайтах, що працюватимуть на базі Центрів інтегрованих соціальних послуг, можна буде отримати інформацію про соціальні послуги, що надаються на місцевому рівні, та подати заявку на отримання послуг, як-от транспортної послуги «Соціальне таксі» або «Догляд вдома», «Кризове та екстрене втручання» або «Соціальний супровід сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах».

Заступниця начальника управління соціального захисту населення Волноваської районної державної адміністрації Світлана Заіченко подякувала міжнародним партнерам за плідну співпрацю та зазначила, що робота вебсайту Центру інтегрованих соціальних послуг допоможе мешканцям їхньої громади отримувати своєчасну соціальну допомогу.

«Мешканці громад, де б вони не знаходились і у будь-який час, зможуть спілкуватися з органами соціального захисту та соціального обслуговування онлайн, а також брати активну участь у плануванні послуг та оцінювати якість роботи соціальних служб», – прокоментувала пані Заіченко.

Мережа Центрів інтегрованих соціальних послуг, що наразі охоплює вже чотири громади на сході України, – один із ключових елементів впровадження реформи з децентралізації влади, яку активно підтримує Програма ООН із відновлення та розбудови миру разом із національними та міжнародними партнерами.

Для довідки

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Для запитів ЗМІ

Максим Кицюк, спеціаліст із комунікацій, Програма ООН із відновлення та розбудови миру, maksym.kytsiuk@undp.org або +380 63 576 1839