ЄС та ПРООН передали велику партію обладнання для рятувальників Донеччини

11 November 2020

Технічне обладнання допоможе рятувальникам оперативніше реагувати на надзвичайні ситуації та ефективніше знешкоджувати загрози, що можуть виникати в громадах на сході України

Фото: Олексій Козлов / ПРООН в Україні

Маріуполь, Донецька область, 11 листопада 2020 р. – Європейський Союз та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні здійснили масштабну поставку технічного обладнання для рятувальних підрозділів Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ГУ ДСНС) у Донецькій області на суму 110 000 доларів США (понад 3 млн гривень).

Завдяки закупівлі, здійсненій ПРООН в Україні у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру на кошти, виділені Європейським Союзом, рятувальники Донеччини отримали квадрокоптер, водолазне спорядження, радіо- та метеорологічні станції, трансляційну систему, підводний металошукач, а також систему для безпровідного підводного зв’язку.

Керівник компоненту з громадської безпеки та соціальної згуртованості Програми ООН із відновлення та розбудови миру Рустам Пулатов сказав, що закуплене обладнання допоможе посилити ефективність роботи рятувальників, що працюють на сході України і чи не щодня ризикують власним життям.

«Збройний конфлікт, що триває на сході України вже багато років, залишається серйозним викликом для безпеки жителів громад, проте завдяки самовідданій праці та зусиллям, яких докладають українські рятувальники, громади стають набагато безпечнішими, – зазначив пан Пулатов. – Ми вдячні рятувальникам за їхню критично важливу роботу і разом із нашими європейськими партнерами будемо й надалі розвивати матеріально-технічний потенціал ДСНС».

Отримане обладнання використовуватиметься для ліквідації надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру, а також проведення аварійно-рятувальних робіт, проведення робіт із пошуку вибухонебезпечних залишків як на суходолі, так і в акваторії Азовського моря. Крім цього, завдяки покращенню технічного оснащення підрозділів для проведення аеророзвідки, стане можливим оперативніше ліквідувати локальні займання та підпали, що фіксувалися на території України зокрема й цього року.

Під час передачі обладнання також було офіційно представлено мобільний застосунок ДСНС-101 для швидкого реагування на надзвичайні події, який уже можна завантажити для смартфонів на базі iOS та Android. В основу його розробки були закладені принципи доступності, аби люди з інвалідністю могли комфортно користуватися функціоналом додатку та мали змогу бути на зв’язку із екстреними службами.

Застосунок надає такі основні можливості:

  • терміновий виклик ДСНС, завдяки чому користувачі можуть повідомити рятувальників про надзвичайну подію максимально оперативно;
  • відправка повідомлення про небезпечний об’єкт, яке можна надіслати через застосунок, вказавши не лише фізичну локацію, а й додавши супутній опис і фотографії;
  • ознайомлення із видами надзвичайних ситуацій та реагуванням на них у розділі «Абетка безпеки»;
  • у розділі «Мапа» можна дізнатись про місцезнаходження найближчої рятувальної станції ДСНС.

Начальник ГУ ДСНС України в Донецькій області Олексій Мігрін відзначив, що завдяки мобільному застосунку можна буде значно підвищити рівень надання допомоги населенню у будь-яких надзвичайних ситуаціях, а також покращити комунікаційний процес між громадянами та ДСНС.

«Ми майже рік працювали над розробкою цього мобільного застосунку, і вже з вересня він працює у тестовому режимі. Завдяки цій розробці покращиться процес оповіщення населення, що буде актуально вже цієї зими, наприклад, під час сніжних заметів», – зазначив пан Мігрін.

Розробка програмного забезпечення, спеціальне навчання диспетчерів, технічна підтримка, а також закупівля спеціалізованого комп’ютерного обладнання для забезпечення функціонування мобільного застосунку здійснена у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та завдяки фінансовій підтримці Європейського Союзу.

Нагадаємо, що рятувальникам Донеччини надається підтримка в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру на постійній основі: в серпні їм передали обладнання для цифрового зв’язку, а в липні підрозділи області отримали технічне обладнання вартістю 70 000 доларів США.

Для довідки

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Для запитів ЗМІ

Максим Кицюк, спеціаліст із комунікацій, Програма ООН із відновлення та розбудови миру, maksym.kytsiuk@undp.org або +380 63 576 1839

EU and UNDP donate large batch of equipment to rescuers in Donetsk Oblast