ЄС і ПРООН передали медикам Донеччини захисні респіратори

15 September 2020

15 тисяч захисних респіраторів допоможуть медичним працівникам Донеччини ефективно й безпечно реагувати на пандемію COVID-19

Фото: Артем Гетьман / ПРООН в Україні

Краматорськ, Донецька область, 15 вересня 2020 р. – Європейський Союз та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні передали партію з 15 000 безклапанних респіраторів N95 чотирьом медичним закладам Донеччини для ефективного і безпечного реагування на пандемію COVID-19.

Засоби індивідуального захисту було закуплено на суму 50 476 доларів США в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям, що докладаються ЄС та ООН, та співпраці з європейським партнерами для подолання наслідків спалаху пандемії та посилення стійкості медичних закладів на сході України до криз.

Респіратор N95 призначений для блокування до 95% найдрібніших аерозольних часточок та фільтрування повітря, зокрема вірусів і бактерій. Такий респіратор забезпечує кращий захист, аніж хірургічна маска чи саморобні захисні засоби, адже може дистилювати як великі, так і дрібні часточки повітря.

Координаторка компоненту «Місцеве самоврядування та реформа з децентралізації влади» Програми ООН із відновлення та розбудови миру Олена Рудич зазначила, що стрімке зростання захворюваності на COVID-19 призводить до надмірного навантаження медичних закладів у багатьох лікарнях країни, зокрема і на сході України.

«Належний захист медичного персоналу є надважливим для зменшення зростання захворюваності серед медиків, тому ми докладаємо максимальних зусиль, аби медичні установи Донеччини та Луганщини були забезпечені таким захистом», – додала пані Рудич.

Респіратори N95 призначені для одноразового використання. Однак на відміну від звичайних медичних масок, вони щільніше прилягають до обличчя і захищають медичних працівників від інфекційних крапель, які ті можуть вдихнути під час контактування з хворими чи то під час транспортування пацієнтів до медичних закладів, чи то під час діагностики та подальшого лікування.

Керівник Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігор Кіяшко подякував міжнародним партнерам за системну підтримку, що надається ними для подолання наслідків пандемії COVID-19 та розбудови потенціалу медичних установ.

«Щоденно «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» приймає десятки викликів від пацієнтів із лихоманкою, серед яких вирізняється великий відсоток осіб, що хворіють на COVID-19. Співробітники центру супроводжують хворих під час госпіталізації до медичних закладів, щоденно ризикуючи власним здоров’ям, а нові респіратори допоможуть цю небезпеку значно зменшити», – додав пан Кіяшко.

Безклапанні маски-респіратори N95 отримали чотири лікарні Донецької області, а саме: Бахмутська лікарня інтенсивного лікування, Костянтинівська інфекційна лікарня, Мирноградська інфекційна лікарня та Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Краматорську.

Незабаром партію таких респіраторів буде надано медичним установам і у Луганській області.

Для довідки

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Для запитів ЗМІ

Максим Кицюк, спеціаліст із комунікацій, Програма ООН із відновлення та розбудови миру, maksym.kytsiuk@undp.org або +380 63 576 1839

EU and UNDP supply protective respirators to medical workers in Donetsk Oblast, 15 September 2020