Комплексне дослідження допоможе розробити дієві інструменти для підвищення рівня безпеки в громадах

Фото: ПРООН в Україні

Краматорськ, Донецька область, 11 серпня 2020 р. – Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні разом із командою експертів з Independent Researching Group розпочала комплексне дослідження з питань безпеки в громадах Приазов’я. Дослідження здійснюється у  межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру на кошти, виділені урядом Королівства Нідерландів.

Дослідження охопить громади Бердянської, Кирилівської та Приморської громад Запорізької області, а також Ялтинської селищної ради в Донецькій області – громадах, що охоплюють, як міські, так і сільські райони з різними рівнем розвитку інфраструктури та з різними потребами населення. Це дозволить комплексно дослідити проблему безпеки та розробити дієві інструменти для підвищення рівня безпеки відповідно до потреб громад.

Керівник компоненту з громадської безпеки та соціальної згуртованості Програми ООН із відновлення та розбудови миру Рустам Пулатов розповів, що за результатами дослідження будуть напрацьовані практичні рекомендації, які допоможуть громадам на сході України ефективніше реагувати на проблеми, пов’язані з порушенням громадського порядку, а жителі громад зможуть відчувати себе безпечніше.

Комплексне дослідження складатиметься з чотирьох проміжних звітів для кожної громади, а також заключного звіту, до якого будуть включені напрацьовані рекомендації. Перший звіт за результатами дослідження громадської безпеки в Ялтинській селищній раді вже доступний за посиланням. Зокрема, серед ключових результатів дослідження було встановлено, що:

  • Майже чверть жителів населених пунктів Ялтинської селищної ради Донецької області не вважають свою громаду безпечною. Причини такої ситуації полягають як у загальнонаціональних проблемах (збройний конфлікт на сході України, безробіття, корупція), так і в локальних (крадіжки, пияцтво, бійки, відсутність освітлення, проблеми з водою тощо).
  • Збройним конфлікт на сході України, що триває вже понад шість років, продовжує бути основною причиною тривоги та стурбованості населення громади.
  • Суттєвий вплив на відчуття безпеки мешканцями громади має пандемія COVID-19, майже кожен десятий називав коронавірус причиною небезпеки. Але пандемія не є основною проблемою безпеки, що турбує жителів Ялти. Кожен десятий опитаний називав основною проблему безробіття, до якої можна додати 12% тих, хто визначив причиною небезпеки низьке матеріальне становище.
  • Третина жителів громади не вважають громаду згуртованою, що вказує на необхідність проведення заходів із підвищення громадської згуртованості.
  • Оцінки поліції мають полярний характер, але кількість негативних оцінок є більшою. Кожен п’ятий при виникненні правопорушення орієнтується на власні сили або друзів та родичів. Майже п’ята частина не знають, що робити у разі правопорушення, скоєного щодо них.
  • До суттєвих потреб, які впливають на відчуття безпеки в громаді, належать ремонт водопостачання до населених пунктів, побудова каналізації, очищення берегової лінії від мулу та водоростей, закінчення робіт із зведення будуванню дамби.

Загальна тенденція дає підстави стверджувати, що багато існуючих проблем можливо вирішити шляхом активного залучення громадськості (зокрема громадських організацій та недержавних фондів) до діалогу та процесу прийняття рішень у громаді, що здійснюються органами місцевого самоврядування. Це допоможе не тільки посилити довіру жителів громади до влади, а й посилюватиме відчуття безпеки, адже мешканці зможуть долучатися до обговорення нагальних проблем та відслідкувати перебіг їх вирішення.

Опитування в Ялтинській селищній громаді проводилося за методом фокус-груп та глибинних інтерв’ю. Команда експертів залучила до дослідження представників різних верств населення, зокрема вразливих категорій, як-от людей, що зазнали гендерно зумовленого насильства, людей з інвалідністю, переселенців та людей похилого віку.

«Комплексне дослідження допоможе розробити довгострокові механізми та створити безпечне середовище для всіх жителів громад, не залишаючи нікого без уваги», додав пан Пулатов.

Результати наступних досліджень та заключний звіт будуть згодом опубліковані на сайті ПРООН в Україні.

Для довідки

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Для запитів ЗМІ

Максим Кицюк, спеціаліст із комунікацій, Програма ООН із відновлення та розбудови миру, maksym.kytsiuk@undp.org або +380 63 576 18 39

Icon of SDG 10 Icon of SDG 11 Icon of SDG 16

ПРООН У світі

Ви знаходитесь на ПРООН Україна 
Перейти на ПРООН у світі

А

Азербайджан Албанія Алжир Ангола Аргентина Афганістан

Б

Бангладеш Барбадос Бахрейн Беліз Бенін Білорусь Болівія Боснія і Герцоговина Ботсвана Бразилія Буркіна-Фасо Бурунді Бутан

В

В'єтнам Венесуела Вірменія

Г

Габон Гаїті Гамбія Гана Гаяна Гватемала Гвінея Гвінея-Бісау Гондурас Грузія

Д

Демократична Республіка Конго Джибуті Домініканська Республіка

Е

Еквадор Екваторіальна Гвінея Ерітрея Есватіні Ефіопія

Є

Єгипет Ємен

З

Замбія Зімбабве

І

Індія Індонезія

Й

Йорданія

К

Кабо-Верде Казахстан Камбоджа Камерун Кенія Киргизстан Китай Кіпр Колумбія Коморські острови Корейська Народно-Демократична Республіка Косово Коста-Ріка Кот-д'Івуар Куба Кувейт

Л

Лаоська Народно-Демократична Республіка Лесото Ліберія Ліван Лівія

М

М'янма Маврикій та Сейшельські острови Мавританія Мадагаскар Малаві Малайзія Малі Мальдіви Марокко Мексика Мозамбік Молдова Монголія

Н

Намібія Непал Нігер Нігерія Нікарагуа

П

Пакистан Панама Папуа-Нова Гвінея Парагвай Перу Південна Африка Південний Судан Північна Македонія Програма допомоги палестинському народу

Р

Республіка Ірак Республіка Конго Руанда

С

С'єрра-Леоне Сальвадор Самоа (офіс покриває кілька країн) Сан-Томе і Принсіпі Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сомалі Судан Сурінам

Т

Таджикістан Тайланд Танзанія Тимор-Лешті Тихоокеанський регіон Того Тринідад і Тобаго Туніс Туреччина Туркменістан

У

Уганда Узбекистан Україна Уругвай

Ф

Філіппіни

Ц

Центральноафриканська Республіка

Ч

Чад Чилі Чорногорія

Ш

Шрі-Ланка

Я

Ямайка