Віддалені села Вугледарської громади зможуть отримувати державні послуги у новому мобільному ЦНАПі

26 November 2020

Спеціально обладнаний вантажний автомобіль, наданий ПРООН та Канадою, допоможе зробити державні послуги доступнішими для вразливих верств населення та людей, що проживають поблизу лінії зіткнення

Фото: Артем Гетьман / ПРООН в Україні

Вугледар, Донецька область, 26 листопада 2020 р. – Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні за підтримки Уряду Канади передала мобільний Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) Вугледарській громаді.

Мобільний ЦНАП – спеціально обладнаний вантажний автомобіль, що курсуватиме віддаленими районами та надаватиме послуги найуразливішим групам населення, тим, хто живе поблизу лінії зіткнення, та тим, хто не має змоги звернутися у стаціонарні центри.

Директорка Канадської двосторонньої програми розвитку Ашлі Малруні сказала, що Канада пишається співпрацею з ПРООН, мета якої – забезпечити, аби ключові адміністративні, соціальні та правові послуги стали доступними для людей, що проживають у Вугледері та прилеглих сільських територіях.

«Ми переконані, що доступні, орієнтовані на потреби людей, гендерно чутливі державні послуги є необхідною передумовою побудови стійких до криз та мирних громад в Україні», – зазначила пані Малруні.

Мобільний ЦНАП надаватиме практично той самий спектр послуг, які нині можна отримати в стаціонарних центрах, зокрема:

  • оформити субсидію та отримати допомогу від держави;
  • зареєструвати власний бізнес чи нерухоме майно;
  • отримати свідоцтво про народження дитини;
  • отримати посвідчення батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї;
  • оформити та отримати пенсійне посвідчення;
  • скористатися паспортними послугами.

Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева зазначила, що пандемія COVID-19 та карантинні обмеження посилили й без того величезні виклики, перед якими постають вражені конфліктом громади на сході України. Введення суворого карантину завадило безперебійному наданню держпослуг і стало перешкодою для вразливих груп населення в отриманні пенсій, адміністративно-соціальних послуг, медичного обслуговування тощо. Саме тому забезпечення безперешкодного доступу до державних послуг для всіх людей, що мешкають на враженому конфліктом сході України, є надзвичайно важливим.

«Сьогодні ми передали Вугледарській громаді цей мобільний центр, облаштований за підтримки канадського уряду. Це ще один крок до того, щоб зробити адміністративно-соціальні послуги однаково доступними для всіх, – каже пані  Ґерчева. – Люди, що вже тривалий час живуть в умовах збройного конфлікту, а зараз – пандемії COVID-19, повинні мати безперешкодний і, що найголовніше нині, безпечний доступ до державних послуг. Ми продовжимо докладати усіх зусиль, аби покрити весь регіон доступними послугами та будувати мирне майбутнє».

Мобільний ЦНАП має чотири робочі місця – для спеціаліста ЦНАПу, фахівців соціальної служби та пенсійного фонду, а також спеціаліста, що надає безоплатну правову допомогу. Також він оснащений необхідним технічним обладнанням та комунікаціями і спеціально обладнаний для людей з інвалідністю.

Міський голова, голова Вугледарської міської ОТГ Андрій Сілич подякував ПРООН за надану міжнародну технічну допомогу.

«Враховуючи специфіку Вугледарської ОТГ, адміністративним центром якої є невелике промислове місто, а більша частина громади – це переважно сільські території доволі великої протяжності, частина яких знаходиться на лінії зіткнення, таку подію важко переоцінити. Передусім це нові можливості для надання місцевим мешканцям якісних та своєчасних адміністративних послуг. Завдяки ЦНАПу «на колесах» з’явилася реальна можливість максимально наблизити державні послуги до населення нашої громади», – додав пан Сілич.

Закупівля та обладнання ЦНАПу на суму 190 000 доларів США (понад 5 млн гривень) здійснена у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за підтримки Уряду Канади.

Для довідки

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Для запитів ЗМІ

Максим Кицюк, спеціаліст із комунікацій, Програма ООН із відновлення та розбудови миру, maksym.kytsiuk@undp.org або +380 63 576 1839