У Слов’янську з’явився перший на сході України скеледром для осіб з інвалідністю

8 December 2020

Скеледром використовуватиметься для фізичної терапії та реабілітації людей з інвалідністю

Фото: Артем Гетьман / ПРООН в Україні

Слов’янськ, Донецька область, 8 грудня 2020 р. – Сьогодні у Слов’янську на Донеччині відбулося відкриття першого на сході України адаптивного скеледрому, що відтепер працюватиме на базі Донбаського державного педагогічного університету. Спорудження та оснащення інклюзивного спортивного об’єкта здійснювалося Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Королівства Нідерландів.   

Адаптивне скелелазіння – одна із дієвих практик реабілітації та соціалізації людей з інвалідністю, яка активно використовується в таких країнах світу як США та Велика Британія. Відтепер діти, що відвідують Слов’янський інклюзивно-ресурсний центр, студенти університету, зокрема кафедри фізичної терапії, а також місцеві спортсмени під час тренувань зможуть спробувати скелелазіння. Програми занять із скелелазіння спеціально адаптовані до потреб конкретної аудиторії та будуть проводитися під супроводом викладачів та спеціалістів із реабілітації та фізичної терапії.

Керівник компоненту з громадської безпеки та соціальної згуртованості Програми ООН із відновлення та розбудови миру Рустам Пулатов зазначив, що відкриття адаптивного скеледрому сприятиме розвитку інклюзивної освіти на сході України.

«Попри багаторічний збройний конфлікт на сході України та пандемію COVID-19 люди, а особливо діти з інвалідністю повинні мати доступ до можливостей для освіти та розвитку. Ми переконані, що цей скеледром є гарним початком для створення аналогічних інклюзивних майданчиків не тільки на сході, а й по всій Україні, і разом із партнерами докладатимемо максимальних зусиль, аби цього щонайшвидше досягти», – сказав пан Пулатов.  

Голова обласної федерації альпінізму та скелелазіння «Донбас» Ігор Носаченко зазначив, що спортивне скелелазіння стало Олімпійським видом спорту у 2020 році, тому інтерес до цього виду спорту закономірно зростає.

«Важливо, що у Донецькій області створюються подібні спортивні об’єкти за фінансової підтримки міжнародних донорів. Я сподіваюся, що цим скеледромом із задоволенням користуватимуться наші спортсмени зі Слов'янська, Краматорська та сусідніх громад».

Загальна вартість скеледрому включно з поточним ремонтом стелі та заміною вітражних вікон у спортивному центрі склала 56 140 доларів США (1 600 000 гривень).

Для довідки

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Для запитів ЗМІ

Максим Кицюк, спеціаліст із комунікацій, Програма ООН із відновлення та розбудови миру, maksym.kytsiuk@undp.org або +380 63 576 1839

First ever climbing wall for people with disabilities in eastern Ukraine installed in Sloviansk