Відбувся запуск нового освітнього серіалу про переваги електронного підпису

27 October 2020

Серіал допоможе українцям розібратися, що таке електронний підпис та як правильно ним користуватися

Фото надане Міністерством цифрової трансформації

Київ, 27 жовтня 2020 р. — Міністерство цифрової трансформації за підтримки Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні презентує новий освітній серіал про переваги використання електронних підписів. Цю технологію використовують для швидкої, безпечної та ефективної перевірки документів із використанням унікальної позначки. Нині її вже широко застосовують у юриспруденції, бізнесових транзакціях та при підписанні офіційних державних документів.

Розробка семи  коротких відео-серій, що вже доступні до перегляду на платформі «Дія.Цифорва освіта», здійснювалась у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за кошти урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева зазначила, що електронні підписи є значно безпечнішими, ніж традиційні паперові документи, а їх використання для підвищення ефективності державних послуг постійно зростає. «Електронні підписи містять не тільки власне підпис, а й інформацію, яку можна легко відстежити, аби дізнатися, хто підписав документ, коли та де його підписали».

Пані Ґерчева також підкреслила зручність використання електронних підписів в умовах пандемії COVID-19. Використання електронного підпису стане у нагоді громадянам, які не бажають витрачати десятки годин, аби, скажімо, записатися на прийом до лікаря, оформити посвідчення водія, відкрити ФОП чи оформити пенсію онлайн. Окрема увага у серіалі зосереджена на проблемах переселенців зі сходу України. Наприклад, як переселенці за допомогою електронного підпису можуть оперативно змінити місце реєстрації для участі у виборах.

Заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан зазначила, що Мінцифра спрямовує багато зусиль на популяризацію цифрових технологій, аби українці могли без остраху користуватися ними для отримання освіти, комунікації та ведення бізнесу. «Це вже 35-й освітній серіал на платформі Дія.Цифрова освіта. Ми впевнені, що він допоможе багатьом людям ближче познайомитися з технологією цифрового підпису й без упереджень почати використовувати її для ведення своїх справ», — заявила Валерія Іонан.

Заступниця Міністра цифрової трансформації з розвитку публічних послуг Людмила Рабчинська наголосила, що електронний підпис є першим кроком для отримання усіх переваг цифрового світу. «Зараз електронні підписи безпечніші, ніж будь-коли. Замість використання чорнил та паперу, кваліфіковані електронні підписи використовують математичні алгоритми та методи шифрування для підписання та перевірки документа», — заявила Людмила Рабчинська.  

Участь у серіалі взяли експерт Мінцифри у сфері електронних довірчих послуг Олександр Козлов, а також українські актори — Тетяна Шеліга та Максим Самчик. Окрім україномовної версії серіалу, він також доступний для перегляду жестовою мовою.  

Для запитів ЗМІ

Максим Кицюк, спеціаліст із комунікацій, Програма ООН із відновлення та розбудови миру, maksym.kytsiuk@undp.org або +380 63 576 1839.

Для довідки

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.