ЄС і ПРООН сприяють регіональній співпраці для моніторингу та звітності щодо кліматичних заходів

12 March 2020

ВІДЕНЬ, 18 лютого 2020 – Високопосадовці країн Східного партнерства – Вірменії, Азербайджану, Білорусії, Грузії, Республіки Молдова та України – зустрілися у Відні для ознайомлення з прогресом, досягнутим у виконанні своїх національно визначених кліматичних заходів.

Зосереджуючись на комплексі дій, спрямованих на збір даних щодо викидів парникових газів (ПГ) та заходах щодо пом'якшення наслідків кліматичних змін – моніторингу, звітності та верифікації (МЗВ), уряди обговорили питання подолання існуючих бар'єрів у створенні ефективних національних систем, прискорення кліматичних дій у різних секторах та посилення підтримки громадськості через партнерство з усіма зацікавленими сторонами, зокрема приватний сектор. Національні системи МЗВ є умовою для кліматичних дій, які базуються на науково обґрунтованих фактах. Вони забезпечують необхідну прозорість шляхом відстеження рівня викидів парникових газів та дозволяють оцінити факт того, чи виконала країна визначені цілі та показники.

Зустріч була проведена в рамках регіональної серії дискусій, організованої завдяки ініціативі EU4Climate для підтримки посадовців з шести країн Східного партнерства у реалізації Паризької угоди та узгодження їх національно визначених кліматичних заходів відповідно до Угод про асоціацію та партнерство з ЄС.

У Відні учасники розмірковували над досвідом, очікуваннями та викликами, з якими стикається кожна з країн, а також обговорили регламент ЄС щодо кліматичного моніторингу та контролю за викидами парникових газів, спираючись на досвід країн-членів ЄС, таких як Австрія, Болгарія, Люксембург та Бельгія. Політичні та секторальні експерти також обговорили політичні й технічні аспекти моніторингу змін клімату, питання розробки політичних документів та прозорої звітності.

Учасники дійшли згоди, що регулярна звітність відповідно до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату є важливою національною практикою, оскільки відбувається поступова імплементація Паризької угоди. Вони також обговорили технічні й методологічні аспекти розробки національних звітів щодо інвентаризації.

Семінар у Відні супроводжувався одноденною навчальною поїздкою до штаб-квартири Європейського агентства з охорони навколишнього природного середовища (ЄЕА) в Копенгагені, Данія, де учасники отримали інформацію з «перших вуст» щодо політики, правил та механізмів контролю за зміною клімату в ЄС від представників ЄЕА.

Програма EU4Climate – це ініціатива, що фінансується ЄС та впроваджується ПРООН. EU4Climate ґрунтується на досягненнях попередніх програм співробітництва в рамках Європейської політики сусідства, а саме європейській програмі ClimaEast, яка сприяла пом'якшенню наслідків кліматичних змін та адаптації до них у 2013-2017 роках. Залучаючи загальний бюджет у розмірі 8,8 млн євро, чотирирічна програма EU4Climate буде впроваджуватись до кінця 2022 року.

Контакти для преси

Софі  Тічінадзе, Стамбульський регіональний хаб ПРООН, sophie.tchitchinadze@undp.org