Розширення мережі соціальних послуг для найвіддаленіших громад на сході України

1 October 2020

Люди з віддалених громад і вразливих груп не їхатимуть за публічними послугами, послуги приїдуть до них

Фото: Артем Гетьман / ПРООН в Україні

Краматорськ, Донецька область, 1 жовтня 2020 р. – Європейський Союз та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні передали спеціально обладнаний автомобіль та два мобільні кейси для розширення мережі надання соціальних послуг у найвіддаленіших та найуразливіших громадах Донецької та Луганської областей.

Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева зазначила, що розбудова системи соціальних послуг на сході України націлена в першу чергу на допомогу людям, які через пандемію COVID-19 та багаторічний збройний конфлікт, опинилися у складних життєвих обставинах і потребують негайної соціальної допомоги.

 «Громади на сході України вже неодноразово демонстрували виняткову стійкість до криз та здатність до швидкого відновлення. Ми разом із нашими партнерами продовжуємо їм допомагати та докладаємо щонайбільших зусиль, аби попри збройний конфлікт та пандемію COVID-19 найуразливіші мешканці цих громад, які найбільше потребують нашої допомоги та опіки, могли вчасно отримувати необхідну соціальну допомогу», наголосила пані Ґерчева.

Мобільний центр надання соціальних послуг повністю оснащений необхідною технікою та обладнанням, яке дозволить соціальній службі Соледарської міської ради забезпечити комплексне та якісне обслуговування клієнтів на дому. Автомобіль облаштовано інструментами для надання первинного медичного огляду, як-от, наприклад, вимірювання серцевого ритму чи вимірювання рівня цукру в крові, обладнанням для прибирання та прання, інструментами для ремонту приміщень, садівництва, заготівлі дров, ремонту одягу та шиття, надання перукарських послуг, а також інструментами для проведення гігієнічного манікюру та педикюру. Автомобіль також здійснюватиме доставку їжі та побутових товарів, надаватиме послуги електрика, сантехніка та столяра, а також – соціально-психологічні послуги.

Керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Штефан Шльойнінг наголосив на важливості доступу до адміністративних та соціальних послуг для усіх громадян, включно з тими, хто мешкає у віддалених районах.

«На додачу до масштабної роботи, яку ЄС проводив для відбудови та модернізації центрів надання адміністративних послуг у обох Луганській та Донецькій областях, ми раді презентувати ще цей мобільний соціальний центр. Відтепер жителі Соледарської громади зможуть отримувати соціальну допомогу та послуги у себе вдома»,  додав пан Шльойнінг.  

Команда мобільного центру, що вже незабаром почне курсувати громадою, складатиметься з двох соціальних працівників, медичного працівника та перукаря. Так, наприклад, самотні люди похилого віку, що мешкають у громаді, зможуть не тільки без зайвих перешкод отримувати соціальні виплати чи пільги безпосередньо в автомобілі, а й зможуть звернутися за консультацією та допомогою до лікаря.

Голова Соледарської міської об’єднаної територіальної громади Олександр Степаненко висловив вдячність Європейському Союзу та Програмі ООН із відновлення та розбудови миру за розбудову системи інтегрованих соціальних послуг у громаді та допомогу вразливим верствам населення.

«Завдяки спільним зусиллям наших міжнародних партнерів у Соледарській громаді з’являються унікальні соціальні сервіси, які дозволять комплексно надавати якісні послуги літнім людям та людям з інвалідністю, що знаходяться під опікою громади», – підкреслив пан Степаненко.

Крім того, ПРООН спільно з ЄС передали мобільні кейси для надання соціальних послуг фахівцям управління соціального захисту Волноваської громади, що на Донеччині. Ці кейси оснащені ноутбуком, принтером, Wi-Fi роутером, сканером, мишкою та USB флеш-накопичувачем, аби соціальні працівники могли надавати соціальні послуги людям, які проживають у віддалених районах та з певних причин не можуть відвідати стаціонарні центри.

Водночас Біловодська громада, що на Луганщині, отримала обладнання для соціальної швейної майстерні, робочого місця перукаря та медико-соціального працівника, а також комп’ютерне обладнання та меблі для створення центру комп’ютерної грамотності для людей похилого віку.

Усе обладнання для надання соціальних послуг було придбане за кошти Європейського Союзу у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру на суму понад 210 265 доларів США.

Нагадаємо, що минулого місяця завдяки спільним зусиллям Європейського Союзу та Програми ООН із відновлення та розбудови миру Центри інтегрованих соціальних послуг у чотирьох громадах Донеччини та Луганщини запустили вебсайти та мобільні застосунки, за допомогою яких їхні мешканці можуть замовляти соціальні послуги та спілкуватися з соціальними службами в режимі онлайн. Дізнатися більше про цифрові рішення, розробка яких здійснювалася в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру, можна у нашому пресрелізі від 17 вересня 2020 р.

Для довідки

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Для запитів ЗМІ

Максим Кицюк, спеціаліст із комунікацій, Програма ООН із відновлення та розбудови миру, maksym.kytsiuk@undp.org або +380 63 576 1839

EU and UNDP in Ukraine provide the mobile centre for the provision of social services