На Житньому ринку в Києві встановили перший компостер за підтримки ПРООН

18 June 2020

Фото: Олександр Ратушняк / ПРООН в Україні

Київ, 18 червня 2020 р. – Цими вихідними відбулося встановлення першого компостеру для переробки органічних відходів на Житньому ринку у Києві. Це результат спільної роботи команди проєкту «Сафарі для громад», започаткованого Лабораторією інноваційного розвитку Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні, та громадською організацією «Агенти змін». 

Продуктові ринки генерують велику кількість органічних відходів. Визначивши цю проблему, одна з команд проєкту «Сафарі для громад» дійшла висновку, що компостування – найбільш доцільний, оптимальний та екологічний спосіб переробки органічних відходів. Це ефективне природоорієнтоване рішення, яке дозволяє утилізувати відходи, задовольняти потреби громад у добривах, запобігати викидам парникових газів, а отже – сприяти боротьбі з кліматичними змінами та сталому розвитку громад.

Учасниця команди проєкту «Сафарі для громад» Євгенія Сукретна розповіла, що на встановленні компостера робота не закінчиться: «Будемо тестувати бізнес-модулі, адже компостування є не лише екосвідомим, але й економічно вигідним вибором. Ми домовились з компаніями, що вони візьмуть новостворений гумус на тестування. Якщо все буде добре, вони надалі купуватимуть його у ринку».

Після встановлення компостера до нього було завантажено 1 м³ органіки, а всі охочі могли побачити на власні очі, як працюватиме компостер, і уявити, як відбуватиметься процес перетворення відходів на добриво.

Встановлення компостеру на Житньому ринку – експеримент, який проводився в рамках проєкту Лабораторії інноваційного розвитку ПРООН «Сафарі для громад». Він направлений на пошук інноваційних природоорієнтованих рішень для проблем, з якими стикаються місцеві громади в Україні. Ініціатива реалізується спільно з неурядовою організацією «Агенти змін», що координує роботу команд та надає менторську підтримку в пошуку інноваційних шляхів розв’язання проблем на київському Подолі.

«ПРООН є новатором у впровадженні природоорієнтовних рішень в українських громадах. Минулого року ми започаткували проєкт «Сафарі для громад» для тестування природоорієнтованих рішень в в Україні, і наразі експерименти, розпочаті в рамках Сафарі, почали давати свої плоди», – сказала заступниця Постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані.

Більше про історію появи компостера на Житньому читайте у нашій статті.

Загальна інформація:

Лабораторія інноваційного розвитку (Accelerator Lab) ПРООН в Україні – глобальна ініціатива ПРООН, спрямована на визначення, розробку та розповсюдження інноваційних та стійких рішень для місцевих громад. 60 команд Accelerator Labs працюють для 78 країн задля вирішення актуальних у ХХІ столітті проблем у сфері розвитку.

Запити ЗМІ:

Юлія Самусь, спеціалістка з комунікацій, ПРООН в Україні, communications.ukraine@undp.orgyuliia.samus@undp.org

Фотографії: Олександр Ратушняк / ПРООН в Україні

installation of a composter at Zhytniy Market, Kyiv