Hack for Locals 2.0: Мінцифри та ПРООН обрали переможців у хакатоні для посилення безпеки в громадах України

3 November 2020

Понад 360 учасників із усієї України запропонували унікальні інноваційні рішення, аби вирішити нагальні проблеми українських громад та зробити їх безпечнішими

Київ, 3 листопада 2020 р. Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні разом із Міністерством цифрової трансформації обрали трьох переможців у триденному хакатоні “Hack for Locals 2.0”, чиї проєкти найближчим часом отримають фінансову та менторську підтримку для впровадження своїх інноваційних ідей в українських громадах.

«Hack for Locals 2.0: Безпечні спільноти» – це хакатон для розвитку українських громад, що проводиться у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру вже вдруге, і цього року покликаний посилити безпеку в громадах завдяки інноваційним технологічним рішенням. Протягом трьох днів понад 360 учасників та учасниць із усієї України пропонували різноманітні ідеї – від низки інклюзивних проєктів для підтримки осіб з інвалідністю, популяризації сортування сміття та підтримки фізичного і психічного здоров’я до проєктів із координації безпекових послуг у громадах, сервісів із розробки евакуаційних планів, навчання й оповіщення населення під час надзвичайних ситуацій.

Віцепрем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що Міністерство завжди підтримує ініціативи з розвитку регіонів, які покращують життя людей: «З боку міністерства ми надамо інформаційну та менторську підтримку найкращим проєктам-переможцям. Адже зараз є можливість не тільки реалізувати свій професійний потенціал, а й змінити країну», – додав пан Федоров.

Цьогоріч у хакатоні перемогу здобули три команди: “Don’t burn”, “Ward” та “Drop table team”.

Команда “Don’t burn” здобула перше місце, запропонувавши проєкт для своєчасного та ефективного реагування на пожежі. Команда запропонувала створити ГІС-платформу для аналізу, моніторингу та оперативного реагування на пожежі, використовуючи супутникові дані NASA та дані про пожежі та потенційно небезпечні осередки займань, про які повідомлятимуть жителі Донецької та Луганської областей через Telegram-бот.

Команда “Ward” посіла друге місце, розробивши на хакатоні прототип мобільного застосунку для розпізнавання об’єктів та простору навколо них за допомогою аудіо супроводу. Окрім того, застосунок зможе зчитувати та озвучувати тексти та сканувати QR-коди. Також застосунок буде оснащений детектором руху – так, наприклад, коли телефон падатиме, застосунок автоматично зчитуватиме цей рух та надсилатиме SOS-сигнал на заздалегідь збережений номер. Такий застосунок допоможе людям з інвалідністю та людям похилого віку комфортніше орієнтуватися в просторі, а решта користувачів зможуть оперативно повідомляти про раптову небезпеку за допомогою простого інтуїтивного інтерфейсу застосунку.

Фото надане командою “Drop Table Team”

Команда “Drop table team” посіла третє місце та представила на хакатоні систему управління вуличним освітленням ULight, яка дозволить керувати вуличним освітленням у віддаленому режимі, здійснюватиме моніторинг вулиць та повідомлятиме, де є несправні ліхтарі, а також оперативно сповіщатиме представників громад про несанкціоновані підключення до мереж вуличного освітлення.

Окрім цього, три команди – «Вартовий (CityGuard)», «IncNet» та «Micromobility Safety School (MSS)» отримають додаткове менторство від Програми ООН із відновлення та розбудови миру. А команди «IncNet» та «Ward» – спеціальні призи від Луганської асоціації організацій осіб з інвалідністю. Пан Ярема Грицишин із партнерської компанії ELEKS додатково відзначив команду проєкту «ОТГ-бот», а партнери з Міністерства цифрової трансформації України висловили готовність надати організаційну та медійну підтримку трьом командам-переможцям. У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій також висловили готовність усіляко сприяти реалізації проєктів, що посіли перші три призові місця.

Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева сказала, що цьогорічний хакатон був повністю зосереджений на побудові безпечніших громад, адже громадська безпека та соціальна згуртованість продовжують залишатися засадничим фундаментом діяльності ПРООН на сході України.

 «Ми дуже раді, що до цьогорічного хакатону долучилося стільки небайдужих ентузіастів, які готові ділитися своїм інноваційним баченням та втілювати свої ідеї, аби зробити громади безпечнішими. Їхнє завзяття і наполегливість дуже надихають та пришвидшують наш спільний рух до побудови безпечних, інклюзивних та процвітаючих громад не тільки на сході, а й у всіх регіонах України», зазначила пані Ґерчева.

Цього року захід проводився Платформою кар’єрного розвитку Happy Monday та агентством інновацій Center42 за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру та у партнерстві з Мінцифри, Донецькою та Луганською ОДА за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Данії, Канади, Нідерландів, Швейцарії та Швеції.

Для довідки

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Для запитів ЗМІ

Максим Кицюк, спеціаліст із комунікацій, maksym.kytsiuk@undp.org, +380 63 576 1839

День перший

День третій