Мінцифри та ПРООН запускають онлайн-курс про ефективну організацію та кращі практики роботи ЦНАПів

1 September 2020

Курс сприятиме поліпшенню якості надання адміністративних послуг у громадах, удосконаленню професійних навиків співробітників Центрів надання адмінпослуг

Фото: Артем Гетьман / ПРООН в Україні

Київ, 1 вересня 2020 р. – Міністерство цифрової трансформації України та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні презентують черговий спільний онлайн-курс із юридичних та організаційних аспектів роботи ЦНАПів.

Курс розроблено у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру на кошти, виділені урядом Канади.

Курс «Юридичні та організаційні аспекти роботи ЦНАПу. Організаційний менеджмент та управління ЦНАПом» розроблено у співпраці з Центром надання адміністративних послуг у місті Кременчук Полтавської області за участі керівництва та співробітників центру. У курсі пояснюються нюанси нормативно-правового регулювання діяльності ЦНАПів та їх основні функції. Ознайомитись із детальною програмою курсу можна на онлайн-платформі «Школа спроможних громад».

Заступниця Міністра цифрової трансформації України Людмила Рабчинська підкреслила, що постійний професійний розвиток працівників ЦНАПів – обов’язкова умова для поліпшення якості надання адміністративних послуг.

«Новий онлайн-курс із юридичних та організаційних аспектів роботи ЦНАПів навчить надавачів послуг грамотно організовувати процеси та ефективно використовувати ресурси. Особливо корисним цей курс буде для керівників ЦНАПів та посадовців органів місцевого самоврядування, зокрема новостворених територіальних громад. Ми дуже цінуємо нашого партнера – Програму ООН із відновлення та розбудови миру – за підтримку та зусилля, які докладаються для підвищення кваліфікації надавачів послуг», – додала пані Рабчинська.

Не лише теорія, а й практичні матеріали стануть у нагоді представникам органів місцевого самоврядування, які планують якісно організувати роботу ЦНАПу, а також усім, хто працює у сфері створення або покращенням діяльності таких Центрів. Слухачі курсу отримають детальну інформацію за темами:

  • огляд функціонування ЦНАПу, його структура, вимоги до організації та розміщення;
  • особливості роботи та повноваження адміністраторів;
  • завдання, навички та знання, необхідні для посади адміністратора;
  • особливості взаємодії із суб’єктами надання послуг;
  • питання інтеграції адміністративних послуг у ЦНАПі;
  • порядок оформлення послуг, процедури та видачі результатів.

Координаторка компоненту «Місцеве самоврядування та реформа з децентралізації влади» Програми ООН із відновлення та розбудови миру Олена Рудич наголосила, що забезпечення таких навчальних можливостей сприятиме розвитку освітнього потенціалу у сфері системи надання послуг у громадах Донецької та Луганської областей.

«Адміністративні послуги для населення – один із наших основних пріоритетів за напрямом підтримки реформи з децентралізації влади та розвитку місцевого самоврядування на сході України. Ми прагнемо максимально вдосконали систему співпраці місцевої влади та мешканців громад, не лише створюючи стаціонарні та мобільні ЦНАПи, але й методично навчаючи персонал, переймаючи найкращі існуючі практики», – каже пані Рудич.

Для довідки:

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Для запитів ЗМІ

Максим Кицюк, спеціаліст із комунікацій, Програма ООН із відновлення та розбудови миру, maksym.kytsiuk@undp.org або +380 63 576 1839