Смаколики, танці та український Ілон Маск: обрано трьох переможців відеоконкурсу «Великі історії малого бізнесу»

20 January 2020

Київ, 20 січня 2020 р. – Читачі delo.ua обрали фаворитів проєкту «Великі історії малого бізнесу» – серії мотиваційних роликів про підприємців та підприємиць із Донеччини, Луганщини та Азовського узбережжя Запорізької області. За результатами онлайн-голосування, читачам delo.ua найбільше сподобались історії про майстерню авторських пряників у Дружківці, центр танцю у Слов’янську та всесвітньо відомі дерев’яні іграшки з Бердянська.

1 місце – Майстерня авторських пряників «Прянвіль», Дружківка

Наталя Рак – головна героїня історії про «Прянвіль» у 2014-му виїхала з сім’єю з Донецька до батьківського дому в Дружківку. Жінка розуміла, що мусить починати все з початку. У пригоді стало давнє кулінарне захоплення – розпис пряників. Наталя викладала фото робіт в соціальних мережах, а знайомі потроху починали замовляти смаколики. Успіх не змусив довго чекати. Отримавши перше серйозне замовлення, Наталя зрозуміла – її кулінарне захоплення перетворюється на виробництво, необхідно реєструватися як підприємиця та розширюватися.

Марія Дергачова – режисерка, яка зняла ролик про «Прянвіль», поділилася з нами враженнями про творчу й смачну співпрацю з Наталею.

«Чи варто казати, що ми об’їлися пряниками? Це той випадок, коли ти не просто відсторонено знімаєш історію, а захоплюєшся усім під час зйомок: від моменту створення до фінального продукту. Наша героїня дивувалася цікавим деталям знімального процесу, ми ж – знімальна група – з відкритими ротами спостерігали, як із безформного шматка тіста утворюється пряник, схожий на дитячу іграшку. А смак! Я ж вже казала, що ми об’їлись пряниками?», – розповідає Марія.

2 місце – Центр танцю «Грація», Слов‘янськ

Ще одна історія, яка не залишила глядачів байдужими – це історія про центр танцю «Грація» у Слов’янську, яка стала справжньою візитівкою міста та своєю популярністю вже давно вийшла за його межі. Студію відкрили 30 років тому, в її стінах професійно зростали сотні танцюристів, які згодом посідали призові місця у великих турнірах. У 2014 році, у зв’язку з збройним конфліктом, насичене танцювальне життя студії припинилось: міський будинок культури, де знаходилися зали, було пошкоджено. Але керівник «Грації» Олексій Овчинников знайшов вихід: замість втрачених п’яти залів у Слов’янську відкрили 10 у чотирьох різних містах.

Історію про нього створив режисер Орест Смілянець.

«Діти і викладачі вкладають багато сил у танці. Це відчувалося на кожній репетиції і з кожним хореографом. Така праця приносить “Грації” золоті кубки, тримає людей у чудовій формі, заряджає енергією і любов'ю до життя. Сподіваємось, цей позитив передався глядачам нашого відео», – розповів Орест.

3 місце – Майстерня дерев‘яних іграшок “Wood Trick”, Бердянськ

У Бердянську виготовляють всесвітньо відомі іграшки Wood Trick. Компанію Ілля Бєльчєв заснував у 2015. Тут створюють ігрову та сувенірну продукцію з екологічно чистої фанери. Сировину закуповують у Білорусі, а верстати – у надійних китайських партнерів. Компанія має дистриб'юторські склади в Європі і США. Продукція Wood Trick продається в Африці, США, Нідерландах, Іспанії, Італії, Франції, Канаді, Швеції, Польщі, Китаї, Сінгапурі, Новій Зеландії та інших країнах. Ролик про Wood Trick створив режисер Дмитро Камінський.

«Пам'ятаю, як ми приїхали до Бердянську о шостій ранку. Тоді було дуже туманно, – розповідає Дмитро. – У якийсь момент просто з туману вийшов хлопець у костюмі. Це було так епічно, як у фільмах про супергероїв. Мій колега ще прокоментував: “О, дивись, місцевий Ілон Маск”. Це вже потім ми дізналися, що одна з моделей Wood Trick дійсно засвітилася в рекламі Маска у США. Це був дуже крутий досвід зйомок. Тепер, коли хтось мені каже, що “в Україні нічого не робиться і все розікрали”, у мене є залізні аргументи у відповідь».

Авторів найпопулярніших відеосюжетів очікують грошові винагороди: 1 місце – 25 000 грн, 2 місце – 15 000 грн і 3 місце – 10 000 грн.

Для запитів ЗМІ:

Максим Кицюк, спеціаліст із комунікацій, Програма ООН із відновлення та розбудови миру, maksym.kytsiuk@undp.org або +380 63 576 1839

Для довідки:

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.