Прем’єр-міністр та очільниця ПРООН в Україні обговорили прогрес реалізації Порядку денного 2030 щодо сталого розвитку та відновлення краї

6 July 2020

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Постійна представниця Програми розвитку ООН в Україні Дафіна Ґерчева домовились створити дорадчий підрозділ щодо впровадження Цілей сталого розвитку

 

 

Фото: ПРООН в Україні

Київ, 3 липня 2020 року – Україна прагне виконати всі 169 завдань, що визначені у 17 Цілях сталого розвитку (ЦСР) Порядку денного 2030 і тому, згідно з заявою, що була оприлюднена сьогодні ПРООН та Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем, для забезпечення постійного прогресу в цьому напрямку протягом наступних 10 років сторони домовилися утворити дорадчий підрозділ щодо реалізації ЦСР.

Цілі сталого розвитку (відомі також як Глобальні цілі), які потрібно досягнути до 2030 року,  змальовують шлях до кращого і сталого майбутнього для всіх, усюди, не залишаючи нікого без уваги. Вони стосуються широкого кола глобальних проблем, зокрема пов’язаних із бідністю, нерівністю, змінами клімату, деградацією навколишнього середовища, миром та справедливістю.

Пан Шмигаль зазначив, що новий дорадчий підрозділ буде створений при Секретаріаті Кабінету Міністрів України. «Ми усвідомлюємо важливість досягнення Цілей сталого розвитку і послідовно, з урахуванням усіх поточних викликів, рухатимемося цим шляхом, — наголосив пан Шмигаль. – Уряд високо цінує довготривалу підтримку з боку ПРООН і готовий до продовження співпраці протягом наступних 10 років, протягом щодо впровадження стратегії досягнення Цілей сталого розвитку».

Пані Ґерчева зазначила, що в Цілях сталого розвитку окреслено принципи, за якими можна долати наслідки поточної кризи, а також убезпечити країну від майбутніх стихійних лих. «Стихійні лиха та пандемії трапляються в тих країнах, які не були до цього готові, – зазначила вона.  – Коли ми працюємо над зменшенням ризиків та підвищуємо стійкість завдяки таким підходам, які пропонують ЦСР, країна може швидко відновитися від завданої шкоди і рухатися далі».

У ПРООН також нещодавно розробили онлайн-інструмент «COVID-19: Індекс вразливості України»  і запропонували в подальшому спільно працювати над цим продуктом, щоб уряд міг ним користуватися для прийняття поінформованих рішень у відповідь на коронавірус.

«ПРООН готова вивчити додаткові шляхи співпраці з урядом України для побудови сильних систем управління ризиками при стихійних лихах та реагування, які покращать координацію між усіма відповідальними державними суб'єктами та розширять їх можливості та навички», - сказала пані Ґерчева.

«Важливо розробити міжгалузеву довготермінову стратегію боротьби з COVID-19, з урахуванням результатів нещодавнього дослідження про соціальні та економічні наслідки кризи, що було проведене системою ООН, яка була би заснована на національному досвіді та найкращих світових практиках, –  сказала пані Ґерчева.  – Програма розвитку ООН готова і надалі працювати з Урядом над розробкою такої стратегії у тісній співпраці з усіма партнерами».

Запити ЗМІ: Юлія Самусь, спеціалістка з комунікацій, ПРООН yuliia.samus@undp.orgcommunications.ukraine@undp.org