Завдяки ООН та міжнародним партнерам у Мирнограді відкрився притулок для постраждалих від насильства

25 November 2020

У притулку можна буде оперативно отримати не лише прихисток від кривдника, а й психологічну, соціальну та правову допомогу

Фото: Артем Гетьман / ПРООН в Україні

Мирноград, Донецька область, 25 листопада 2020 р. – Сьогодні Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні та Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) спільно з національними партнерами відкрили у Мирнограді притулок для захисту осіб, що зазнали гендерно зумовленого та домашнього насильства.

Відкриття притулку та капітальний ремонт приміщень загальною вартістю 62 000 доларів США (1 767 000 гривень) здійснено в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Данії, Швейцарії та Швеції.

Притулок, що відтепер працюватиме в Мирнограді, покликаний стати безпечним місцем для осіб, які постраждали від різних форм насильства. Тут вони зможуть не тільки знайти прихисток та сховатися від кривдника, а й отримати психологічну, соціальну та правову допомогу від кваліфікованих спеціалістів, відновити внутрішні ресурси та прийняти рішення про подальше життя.

У країнах Євразійсього регіону, а також у глобальних масштабах випадки насильства щодо жінок та дівчат під час пандемії зросли, особливо під час суворого карантину. У Європі та Центральній Азії показники гендерно зумовленого і домашнього насильства зросли на 65%. А згідно з недавнім дослідженням «Вплив СOVID-19 на права жінок в Україні», понад 40% опитаних, які повідомили про домашнє насильство, до карантину такого досвіду не мали.  

Керівник компоненту з громадської безпеки та соціальної згуртованості Програми ООН із відновлення та розбудови миру Рустам Пулатов зазначив, що відкриття подібних закладів на сході України є вкрай важливим, адже через збройний конфлікт, що триває на сході України вже багато років, та пандемію COVID-19, особам, які зазнають різних форм насильства, важче отримати необхідну допомогу.

 «До таких притулків часто звертаються люди, яким уже немає до кого та куди звернутися по допомогу. Спільно з нашими партнерами ми працюємо над тим, аби такі притулки, як цей, став для постраждалих відправною точкою для початку нового, вільного від насильства та страху життя», – сказав пан Пулатов.

Притулок розрахований на десять дорослих та шестеро дітей. Тут є п’ять житлових кімнат, кімната для роботи з психологом, санвузли, кухня та кімната для відпочинку, а всі приміщення адаптовані до потреб людей з інвалідністю.

За словами регіональної координаторки UNFPA у Донецькій області Оксани Андрушків, відкриття притулків є важливою складовою забезпечення комплексного реагування на проблему гендерно зумовленого насильства.

«Притулок означає не тільки безпечне місце, передусім йдеться про надання якісних соціальних, психологічних і правових послуг від висококваліфікованих навчених фахівців, яким довіряють», – підкреслила пані Андрушків.

Адреса притулку не розголошується, щоб гарантувати безпеку осіб, що постраждали від насильства, і працівників закладу. Інформацію щодо притулку та послуг, що там надаються, можна буде отримати у соціальній службі, підрозділах, які працюють із постраждалими від насильства, а також у поліції.

До реалізації та фінансування проєкту, окрім Програми ООН із відновлення та розбудови миру, долучилися благодійне товариство «Подаруй тепло дитині», а також Мирноградська міська рада, яка надалі утримуватиме притулок на балансі місцевого бюджету.

Для довідки

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Для запитів ЗМІ

Максим Кицюк, спеціаліст із комунікацій, Програма ООН із відновлення та розбудови миру, maksym.kytsiuk@undp.org або +380 63 576 1839