СОVID-19 у фокусі третього фестивалю «Праволюдяність: Медіафест»

13 September 2020

Студенти та викладачі журналістики зі всієї України за підтримки ПРООН долучилися до онлайн форуму, аби поширювати етичні стандарти в журналістиці

Фото: ПРООН в Україні

Київ, 13 вересня 2020 р. — Права людини мають бути в основі всіх рішень держави, аби подолати пандемію COVID-19 – із таким закликом закінчився третій фестиваль «Праволюдяність: Медіафест», який зібрав цього року понад 80 студентів та викладачів журналістики із 21 університету України.

Протягом десяти днів фестивалю, який було організовано Інститутом журналістики, Центром прав людини ZMINA та Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) студенти та викладачі журналістики працювали разом із правозахисниками, громадськими активістами та медійними експертами, щоби навчатися, як протидіяти всім формам дискримінації та висвітлювати соціально важливі теми.

Заступниця постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані привітала учасників та закликала їх дивитися на все крізь призму прав людини, особливо зараз під час пандемії. «Усі наші рішення та дії, як особисті так і колективні, мають бути людиноцентричними, аби викорінити усі форми дискримінації, нерівності та нетолерантності».

Випускниця магістерської програми «Соціально-правозахисна журналістика» Інституту журналістики Київського Національного Університету імені Тaраса Шевченка Євгенія Задорожна вже вдруге бере участь у фестивалі. Вона переконана, що права людини мають бути частиною журналістської освіти. «Перший фестиваль був «стартом» для мене у правозахисній журналістиці. Мої пріоритети щодо адвокаційної журналістики не змінились, а навпаки – вони стали ще чіткішими», - наголосила Євгенія.

Під час низки майстер-класів учасники також навчалися створювати відео на правозахисні теми. Працюючи в п’яти тематичних групах, студенти та викладачі створювали свою відеопроєкти на теми гендерної рівності, прав дітей, конфлікту, національного превентивного механізму та інклюзивності.

У свої промові, пані Фоуані наголосила, що роль журналістів бути «голосом для тих, кого не чують» та закликала студентів «використовувати світло своїх ноутбуків, аби освітлювати ними дорогу вперед для всіх і всюди, аби нікого не залишати осторонь».

Загальна інформація:

«Праволюдяність: Медіфест» є продовженням Академії з прав людини для викладачів та викладачок журналістики, яка у вересні 2017 року була ініційована Інститутом журналістики КНУ іи. Тараса Шевченка, Центром прав людини ZMINA за підтримки Програми розвитку ООН в Україні. Перший та другий медіафестивалі вже стали майданчиком для правозахисних дискусій для майбутніх журналістів.

Ініціатива  впроваджується в рамках проекту ПРООН «Права людини для України» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Для запитів ЗМІ:

Юлія Самусь, спеціалістка з комунікацій, ПРООН в Україні, +38 097 139 14 75, yuliia.samus@undp.org