Україна долучається до найбільшого в світі опитування громадської думки щодо змін клімату

13 February 2020

У відповідь на загострення кліматичної кризи ПРООН запускає кампанію “Mission 1.5”, щоб залучити громадян по всьому світу до процесу прийняття рішень.

КИЇВ, 13 лютого 2019 р. – 20 мільйони людей у всьому світі мають можливість висловити свою думку щодо проблеми змін клімату завдяки кампанії Mission 1.5, яку сьогодні запустила Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН).

Кампанія, побудована на основі онлайн- та мобільних відеоігор, охоплює всі країни, зокрема й Україну, і пропонує у простий і цікавий спосіб дізнатися про рішення для подолання змін клімату. Кампанія Mission 1.5, яку координує ПРООН, покликана об’єднати зусилля громадян та урядів заради захисту клімату.

У цій кампанії, розробленій ПРООН у співпраці з експертами з відеоігор, кліматологами й соціологами. гравці виконують роль творців політики у сфері захисту клімату й ухвалюють рішення, спрямовані на утримання глобального потепління на рівні, що не перевищує 1,50 С.

Після завершення гри учасникам пропонується проголосувати за ключові кроки на захист клімату, ухвалення яких вони хотіли б побачити. Ці дані буде проаналізовано й передано урядам, яким нерідко бракує доступу до достовірних даних про громадську думку стосовно кроків на захист клімату.

Попереднє найбільше міжнародне опитування громадської думки щодо змін клімату охопило 10 000 людей у ​​76 країнах. Його провели напередодні Паризьких переговорів щодо клімату в 2015 році.

Гра Mission 1.5 доступна на сайті https://mission1point5.org/. В неї можуть грати люди у будь-якій країні світу. Зараз гра доступна на шести офіційних мовах ООН – англійській, арабській, іспанській, китайській, російській і французькій.

Загрози, які несуть із собою зміни клімату, впливають на країни по всьому світу, але можуть мати особливо серйозні наслідки для України. Країна, що має одні з найбагатших сільськогосподарських земель на планеті, може зіткнутися із тим, що її сільськогосподарський сектор потерпатиме від підвищення температури, про що попереджають вчені. Внаслідок підвищення середньорічних температур і більш частих посух у деяких районах на півдні країни може стати неможливо отримувати достатні врожаї і доведеться застосовувати зрошення, кажуть вони. Через підвищення температури також може побільшати шкідників сільськогосподарських культур, що негативно впливатиме на врожайність. Нині Україна є третім найбільшим експортером сільськогосподарської продукції до Європейського Союзу, а падіння врожаїв, зокрема зерна, матиме нищівний вплив на постачання продовольства у всьому світі.

Україні також загрожує можлива втрата 1 мільйона гектарів землі на півдні через підвищення рівня моря, спричинене змінами клімату, а також природні катаклізми, що завдають шкоди сфері енергопостачання. Україна може сприяти пом'якшенню змін клімату, скоротивши використання викопного палива та запроваджуючи заходи з енергоефективності – адже економіка країни є однією з найбільш енергоємних в Європі.

Гра Mission 1.5 має на меті ознайомити громадськість із цими та іншими небезпеками, пов’язаними зі змінами клімату, і спонукати світових лідерів до активних кроків.

«Завдяки цій кампанії ми спільно з партнерами з приватного та державного секторів маємо можливість залучити мільйони людей та їхні уряди в інноваційне двостороннє обговорення рішень для вирішення кліматичної кризи й активізації кроків напередодні кліматичної конференції COP26 у Глазго, яка відбудеться наприкінці року», – сказав Ахім Штайнер, Адміністратор ПРООН.

Дафіна Ґерчева, Постійна представниця ПРООН в Україні, зазначає, що ця гра, окрім розваги, також є потужним інструментом для адвокації кроків на захист клімату.

«Українці непогано обізнані щодо питань захисту довкілля і вони вже зіткнулися з несприятливим впливом змін клімату на сільське господарство, здоров'я, добробут тощо. Тому я впевнена, що вони отримають високі бали у цій грі», – вважає вона.

«Але набагато важливіше те, що висловлюючи свою думку і надаючи дані світовим лідерам, кампанія Mission 1.5 продемонструє політикам, що люди знають, що необхідно зробити, аби запобігти катастрофічним змінам клімату, і що вони очікують від урядів негайних кроків».

Про Mission 1.5

Mission 1.5 була розроблена ПРООН та партнерами як онлайн платформа, яка допомагає навчити людей крокам на підтримку клімату, а також забезпечує діалог з їхніми урядами та законотворцями. Кампанія називається Mission 1.5, адже це невідкладна місія, щоб не допустити підвищення глобальної температури більше ніж на 1,50С.

Докладніше: 

Про Програму розвитку ООН:

ПРООН співпрацює з людьми на всіх щаблях суспільства, щоб допомогти розбудувати країни, здатні протистояти кризам, а також спрямовувати та сприяти такому зростанню, що покращує якість життя кожного. Працюючи в 177 країнах і адміністративно-територіальних утвореннях, ми пропонуємо глобальні перспективи та розуміння місцевих умов, щоб допомогти розширити права та можливості для життя і розбудувати сталі нації.

Для запитів ЗМІ:

За додатковою інформацією або для інтерв'ю, звертайтеся до Юлії Самусь, спеціалістки з комунікацій, ПРООН в Україні, communications.ukraine@undp.org, +38 044 254 0035