ПРООН та Спілка журналістів України сприяють стійкості ЗМІ під час пандемії

30 July 2020

Понад 40 редакторів та журналістів пройшли тренінги з прав людини та цифрових технологій задля ефективної роботи ЗМІ в умовах кризи, спричиненої COVID-19

Київ, 30 липня 2020 р. – Понад 40 журналістів та редакторів місцевих ЗМІ з усієї України протягом травня-липня навчалися ефективно працювати в умовах пандемії COVID-19 під час циклу вебінарів, організованих за підтримки ПРООН та Національної спілки журналістів України.

Керівниця групи ініціатив з прав людини та менеджерка проєкту Програми розвитку ООН в Україні «Права людини для України» Світлана Колишко наголосила, що медіа надзвичайно важливі для поширення цінностей прав людини.

«Коли йдеться про інформування про пандемію, дуже важливо, аби ЗМІ подавали інформацію у такому ключі, що сприяє толерантності та повазі у суспільстві», – прокоментувала пані Колишко.  

ЗМІ є не тільки ключовим джерелом інформації для громадян, вони також формують суспільні погляди, і часто сприймаються громадянами як інструмент захисту прав людини, сказала пані Колишко. Під час нинішньої пандемії, коли напруга в суспільстві зростає, професійність медіа є вкрай важливою.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко зауважив, що під час тренінгів  журналісти навчалися професійному висвітленню тем, пов’язаних із коронавірусом та медіацією конфліктів, а також дізналися про інноваційні технології, що можуть допомогти ЗМІ вистояти в умовах економічної кризи.

«Ми прагнемо, щоб ЗМІ були професійними і суспільство їм довіряло», – сказав Томіленко. – Тож під час тренінгу журналісти навчалися коректного висвітлення конфліктних тем – як у напруженій ситуації не сіяти ворожнечу, як модерувати конфлікти у громадах».

Епідемія коронавірусної інфекції COVID-19 серйозно вдарила по місцевим ЗМІ, передусім в економічному плані, та змусила шукати нові шляхи монетизації.

«Цикл тренінгів також став платформою для взаємодопомоги місцевих ЗМІ», – додав пан Томіленко.

Загалом навчальний цикл складався з 10 вебінарів, а загальна кількість учасників, які взяли участь  принаймні в одному вебінарі, склала понад 150 осіб.

По завершенню навчання учасники мали місяць для впровадження змін у своїх редакціях. За результатами оцінки було відзначено 20 найактивніших місцевих медіа, які на практиці впровадили здобуті знання.

Серед них:

Газета «Сільська новина», Луганська область;

Газета «Маяк», Харківська область;

Газета «Таврія», Запорізька область;

Газета «Хотинські вісті», Чернівецька область;

Мережа гіперлокальних сайтів Район.in.ua, Волинська область;

Телерадіокомпанія «Надія», Харківська область;

«Незалежне інтернет телебачення у Чорткові», Тернопільська область;

Городоцький районний телерадіопресцентр, Хмельницька область;

Газета «Вісті», Житомирська область;

Онлайн-видання «Мелітополь.City», Запорізька область;

Телеканал «ТАК TV», Миколаївська область;

Газета «Погляд», Чернівецька область;

Газета «Вісті Тепличчини», Вінницька область;

Газета «Чечельницький вісник», Вінницька область;

Газета «Долинські новини», Кропивницька область;

Професійна спілка освітян України, м. Київ;

«Медіа Мереживо», м. Київ;

Газета «Діалог», Кіровоградська область;

Газета «Обрії Ізюмщини», Харківська область;

Видання «Журналіст України», м. Київ.

Загальна інформація:

Тренінгова програма «Організація роботи місцевих медіа в умовах пандемії коронавірусу COVID-19» – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки проєкту «Права людини для України», який впроваджується ПРООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії.