У Києві обговорили можливості оновлення мобільного застосунку «Твоє пр@во»

10 March 2020

Київ, 10 березня 2020 року – Подальше оновлення роботи мобільного застосунку «Твоє пр@во», універсального юридичного довідника для людей, яких торкнувся конфлікт на сході України, обговорили учасники та учасниці круглого столу в правовому клубі PRAVOKATOR у Києві 5 березня 2020 року.

Застосунок створений для захисту прав внутрішньо переміщених осіб, людей, які часто перетинають «лінію зіткнення», ветеранів АТО/ООС та їх сімей, осіб літнього віку, осіб з інвалідністю, а також осіб які постраждали від сексуального і гендерно зумовленого насильства та торгівлі людьми.

Додаток  був розроблений на замовлення Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Нідерландів, Данії, Швеції та Швейцарії.

У лютому 2019 року ГО «Донбас SOS» розробили другу версію застосунку, а згодом Міжнародна організація з міграції (МОМ), громадські організації «Ла Страда-Україна» та «Юридична сотня» допрацювали ще три додаткові тематичні секції для застосунку. 

До дискусії долучились в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов, директорка департаменту національних «гарячих» ліній та соціальної допомоги ГО «Ла Страда-Україна» Альона Кривуляк та керівник компоненту з громадської безпеки та соціальної згуртованості Програми ООН із відновлення та розбудови миру Рустам Пулатов.

«Українські користувачі високо оцінили застосунок, та попереду ще багато роботи, аби якомога більше людей, могли вчасно отримати необхідну юридичну допомогу. Крім цього, у 2019 році застосунок представили на Justice Innovations Forum у Гаазі на якому він отримав багато схвальних відгуків від учасників заходу», – відзначив у своєму виступі пан Пулатов.

Під час заходу учасники підсумували результати роботи застосунку та погодили подальший план дій щодо його оновлення. Зокрема, було погоджено, що Координаційний центр з надання правової допомоги при Міністерстві юстиції координуватиме розвиток та внесення майбутніх змін до застосунку. Про це зазначив пан Олександр Баранов, в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги.

«Крім координації розвитку, наш Центр зможе забезпечити фінансування для вебхостингу програми, а також розгляне можливість інтеграції існуючих правових вебрішень, розроблених Центром, до застосунку «Твоє пр@во», – зазначив пан Баранов під час дискусії.

На зустрічі були присутні представники Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), Міжнародної організації з міграції (МОМ), Координатора проєктів ОБСЄ в Україні, Офісу Ради Європи, громадських організацій  «Донбас SOS» та «Юридична сотня» та благодійного фонду «Право на захист».

Учасники погодились, що функціонал додатку можна використовувати для координації та інтеграції колективних зусиль міжнародних та національних партнерів для підвищення правової обізнаності в Україні.

Ідея створення виконавчої ради з членів усіх зацікавлених сторін для підтримки майбутніх напрацювань була сприйнята вельми позитивно. Координаційний центр з надання правової допомоги дбатиме про розробку чіткого плану дій та алгоритмів взаємодії з партнерами та спільно з виконавчим комітетом забезпечить контроль якості інформації, що надходитиме для оновлення застосунку.

Завантажити застосунок можна вже зараз в App Store (iOS-версія) та Google Play (Android-версія).

Для запитів ЗМІ

Максим Кицюк, спеціаліст із комунікацій, Програма ООН із відновлення та розбудови миру, maksym.kytsiuk@undp.org або +380 63 576 1839.

Для довідки

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також Уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.