Оголошено переможців конкурсу студентських журналістських робіт про права людини

25 June 2020

Фото: Андрій Крєпкіх / ПРООН в Україні

Сьогодні відбулося урочисте підбиття підсумків Конкурсу студентських журналістських робіт «Права людини в медіа: від розуміння до змін» та оголошено переможців. Конкурс має на меті сприяти якісним змінам у журналістській освіті, стимулювати розвиток медіадіяльності на цінностях прав людини.

Загалом на конкурс було подано понад 170 робіт від студентів 25 університетів та одного журналістського гуртка. На конкурс приймалися аудіо, відеороботи, графіка та статті на такі теми, як гендерна рівність, інклюзивність, запобігання мові ворожнечі, громадянський активізм та свобода слова.

Вітаючи переможців конкурсу, Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева наголосила, що глобальна, смертельно небезпечна та багатовимірна криза, спричинена COVID-19, продовжує стояти на шляху людського розвитку, поглиблюючи бідність, посилюючи нерівність та ставлячи під загрозу демократію і права людини.

«Світ переживе цю кризу лише в тому випадку, якщо ми діятимемо злагоджено. Усе людство має об’єднатися, щоб подолати кризу та викорінити усі види насильства та дискримінації», – сказала пані Ґерчева.

Організаторами конкурсу виступили Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Центр прав людини ZMINA та Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

Оцінювання робіт відбувалося у два етапи. Спершу усі подані студентські роботи оцінювали комісія, до якої входили представники редакції видання Zmina.info,  команда «Real Stories Production» та фахівці з ПРООН. Вони переглядали всі роботи відповідно до визначених критеріїв – професіоналізм, змістовність і повнота викладу матеріалу, жанрова відповідність, формулювання заголовка або назви сюжету, відповідність темі конкурсу, оригінальність авторського задуму, актуальність провідної ідеї та аргументованість позиції, чутливість лексики, використання засобів художньої виразності, впливовість матеріалу.

На другому етапі експертне журі, що складалося з правозахисників та медіа експертів, обрало переможців у трьох номінаціях – графічні, відео, та письмові роботи.

Студентський конкурс підтримала Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова. У рамках конкурсу вона відзначила у кожній номінації по одній роботі, яка отримали Спеціальну відзнаку Уповноваженого з прав людини.

Отже, за результатами конкурсу переможцями стали:

ГРАФІЧНІ РОБОТИ

Перше місце – Юлія Кріштапович та Максим Богачов, Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця

Друге місце:

·        Анастасія Черкашина, Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця;

·        Ольга Голуб та Вікторія Саричева, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка

Третє місце – Анастасія Толченникова, Запорізький національний університет

Спеціальна відзнака Уповноваженого з прав людини - Анастасія Черкашина, Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця   

ВІДЕО- ТА АУДІОРОБОТИ

Перше місце – Владислав Пустовіт, Адаліна Сисак, Буряк Єлизавета, Сова Владислава, Кугіт Олексій, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут журналістики

Друге місце:

·        Валерія Пастушенко, Київський національний університет імені Тараса Шевченка Інститут журналістики;

·        Анастасія Козько, Юрій-Лука Савінх, Вероніка Рєпіна, Михайло Воронов, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут журналістики

Третє місце – Людмила Славич, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка. Інститут журналістики

Спеціальна відзнака Уповноваженого з прав людини - Артем Новіков, Анжеліка Музиченко, Каріна Авер’янова, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького

ПИСЬМОВІ РОБОТИ

Перше місце – Ірина Ветлянчук, Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки

Друге місце – Дар’я Федоренко, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Третє місце – Дар’я Бацько, Центр дитячої та юнацької творчості № 5 Харківської міськради, гурток «Точка зору».

Спеціальна відзнака Уповноваженого з прав людини – Олексій Куріпко, Запорізький національний університет

Загальна інформація

Конкурсу студентських журналістських робіт на тему «Права людини в медіа: від розуміння до змін» є спільною ініціативою Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, Центру прав людини ZMINA та проєкту ПРООН «Права людини для України», який впроваджується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.