Завдяки ПРООН на Луганщині запрацювали дві поліцейські станції

7 October 2021

Поліцейські станції у місті Золоте та у селищі Красноріченське допоможуть підтримувати громадський порядок та відновити безпеку

Фото: Олександр Сімоненко / ПРООН в Україні

Сєвєродонецьк, Луганська область, 7 жовтня 2021 р. – Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції здійснила капітальний ремонт приміщень двох поліцейських станцій, що відтепер працюватимуть у місті Золоте та селищі Красноріченське на Луганщині.

Поліцейська станція у Золотому, що знаходиться фактично на «лінії зіткнення», буде обслуговувати не тільки населення міста, яке складає майже 14 000 осіб, а й населення Гірської міської територіальної громади (близько 40 000 осіб), до складу якої входять п’ять населених пунктів, а саме Кримське, Катеринівка, Нижнє, Новотошківське та Оріхове, що теж розташовані на «лінії зіткнення». Раніше у місті Золоте, частина якого (Золоте-4) й донині залишається зоною активних бойових дій, не було поліцейської станції, яка б могла належним чином охопити потреби місцевого населення, що стосуються безпеки та підтримки громадського порядку.

У селищі Красноріченське, де проживають вразливі верстви населення, зокрема вимушено переміщені особи, люди з інвалідністю та малозабезпечені родини, поліцейська станція з’явилася теж уперше. Нова поліцейська станція розташована у самому центрі селища й своїми послугами вона охопить усе місцеве населення, яке складає понад 6 000 осіб. Окрім того, у селищі на постійний основі розпочне роботу поліцейський офіцер громади.

Керівник Програми ООН із відновлення та розбудови миру Віктор Мунтяну наголосив, що безпека людей, що проживають в охоплених конфліктом громадах на сході України, а особливо в тих громадах, що розташовані у безпосередній близькості до «лінії зіткнення», залишається ключовим пріоритетом для ПРООН, а поліція відіграє вирішальну роль у її забезпеченні.

«Відкриття двох поліцейських станцій – однієї в Золотому, а однієї в Красноріченському – дозволить нам покращити якість життя для багатьох громадян, які зазнали випливу конфлікту, –  сказав пан Мунтяну. – Ці поліцейські станції згуртовують органи влади та правоохоронні органи з місцевим населенням, і ми хочемо, аби люди знали, що якою б складною чи жахливою не здавалася певна ситуація, вони завжди можуть звернутися по допомогу і, що вони ніколи не самотні в таких ситуаціях».

Капітальний ремонт обох станцій здійснено з урахуванням принципів Універсального дизайну, аби якомога більша кількість громадян могла звернутися по допомогу без зайвих перешкод.

Голова Гірської міської військово-цивільної адміністрації, до складу якої входить місто Золоте, Олексій Бабченко висловив свою зацікавленість у тому, аби люди в громаді, яка знаходиться фактично на «лінії зіткнення», отримували послуги у сфері безпеки на високму рівні.

«З 2020 року населення громади міста Золоте збільшилося до 14 000 людей, у зв’язку з цим поліцейська присутність тут конче необхідна, – зазначив пан Бабченко. – Ми орієнтуємося на роботу КПВВ у Катеринівці, яке буде приймати людей із територій, непідконтрольних Уряду України, і їх безпека є також нашим пріоритетом. Саме тому станція, що працюватиме у такому форматі, буде слугувати не тільки місцевим жителям, а й всім, хто відвідує нашу громаду».

Голова Красноріченської територіальної громади Сергій Глущенко зазначив, що в громаді вже давно очікували на відкриття поліцейської станції.

«Послуги, що надаються поліцією, для наших односельчан були доступні тільки в певні дні, коли до селища приїздив дільничний інспектор із сусідньої Кремінної, – сказав пан Глущенко. – Нині наші жителі можуть звертатися по допомогу до поліції цілодобово, і це велике досягнення для нашої громади».

Капітальні ремонті роботи було проведено за допомоги ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції. У Золотому загальна вартість робіт склала 78 133,17 доларів США (понад 2 млн грн), а вартість робіт у Красноріченському – 38 599 доларів США (понад 1 млн грн).

Для довідки

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Для запитів ЗМІ

Юлія Самусь, керівниця відділу комунікацій, ПРООН в Україні, Yuliia.Samus@undp.org, або +38 097 139 1475

October 2021: UNDP opens police station in Krasnorichenske, Luhansk Oblast
October 2021: UNDP opens police station in Zolote, Luhansk Oblast