До Дня довкілля ПРООН провела екологічні заходи на сході України

3 June 2021

Протягом першого тижня червня у містах на Донеччині та Луганщині тривають освітні та екологічні акції, аби залучити громадян до ініціатив, спрямованих на збереження довкілля

Фото: ПРООН в Україні

Краматорськ, Донецька область, 3 червня 2021 р. – Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні спільно з національними партнерами провели екологічну акцію до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища та облаштували Сквер співдружності, що символізує співпрацю між ПРООН, Донецькою обласною державною адміністрацією та міською владою Краматорська.

На спеціально розчищеній ділянці висаджено 20 кленів та облаштовано квітники, аби продемонструвати містянам важливість озеленення публічного простору середмістя.

Координаторка компоненту «Місцеве самоврядування та реформа з децентралізації влади» Програми ООН із відновлення та розбудови миру Олена Рудич зазначила, що такі ініціативи є важливими для пропагування екологічних цінностей і сталого розвитку, залучення громади до створення екологічно дружнього середовища.

«Поняття сталого розвитку включає три взаємопов’язані елементи: соціальний, екологічний та економічний розвиток. Впроваджуючи проєкти для громад Донеччини та Луганщини, ми, передусім, прагнемо підтримувати екологічні рішення та ініціативи, спрямовані на розбудову стійких громад, – сказала пані Рудич. – Закладений цьогоріч Сквер співдружності символізує важливість підвищення екологічної свідомості та озеленення громадських просторів».

Директор департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації Сергій Натрус зауважив, що висадка дерев сприяє відтворенню та розширенню мережі зелених легень Донеччини, яка є одним із найбільш забруднених та урбанізованих регіонів України.

«Створення нових зелених зон у межах наших міст дозволить підвищити екологічну стабільність, створить міцний каркас захисних насаджень, сприятиме пом’якшенню наслідків змін клімату та збереженню крихкого біорізноманіття Донеччини. Головне не просто посадити дерево, а й виростити його», – додав пан Натрус.

Екологічна акція, ігри для дітей та облаштування хвойної алеї відбулось і на Луганщині, де представники міської влади Кремінської громади та Луганської обласної державної адміністрації об’єднали зусилля, аби нагадати мешканцям громад про екологічні пріоритети та захист довкілля.

Директор департаменту комунальної власності, земельних майнових відносин, екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації Сергій Олейніков зазначив, що нині озеленення паркових зон Луганщини є актуальним завданням і подарунком наступним поколінням.

«Міські зелені насадження та парки є важливою частиною нашого середовища, складником екологічної мережі. Вони мають значний вплив на містобудівні та естетичні ландшафтні характеристики. Висадка дерев – це позитивний крок до «зеленого» майбутнього. Згадаймо мудру японську приказку: «Дерева висаджують пращури, а їх тінню користуються нащадки», – додав пан Олейніков.

Екологічні заходи з озеленення та закупівля посадкових матеріалів для облаштування зелених зон у Донецькій та Луганській областях на суму 12 719 доларів США (близько 351 тисячі гривень) здійснено у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Для довідки

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Для запитів ЗМІ

Максим Кицюк, спеціаліст із комунікацій, Програма ООН із відновлення та розбудови миру, maksym.kytsiuk@undp.org або +380 63 576 1839