Майже половина українців особисто відчувають, що в Україні відбувається збройний конфлікт

17 March 2021

Результати опитування говорять про те, що українці гостро відчувають конфлікт та вважають, що план дій держави по переходу від стану збройного конфлікту до миру має розроблятися вже зараз

Люди стоять у черзі на КПВВ у Майорську Донецької області у грудні 2016 р. Фото: Анастасія Власова / ПРООН в Україні

Київ, 17 березня 2021 р. Майже половина українців (49 %) відчуває, що в Україні відбувається збройний конфлікт, – про це говорять результати нещодавнього соціологічного опитування.

Дослідження проводилося Київським міжнародним інститутом соціології в листопаді-грудні 2020 року за ініціативи Робочої групи з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Комісії з питань правової реформи для того, щоби отримати суспільну думку стосовно розбудови державної політики захисту прав людини в умовах збройного конфлікту та подолання його наслідків.

Соціологічне опитування показало, що понад 54 % українців вважають, що план держави по переходу від стану збройного конфлікту до миру має розроблятися вже зараз. На думку 46 % опитаних такий план має ініціювати Президент України, а 18 % вважає, що це має бути ініціатива Верховної Ради України.

Опитування також показало, що більшість українців вважають, що держава має вживати заходів для підтримки та збереження зав’язків із мешканцями непідконтрольних територій — таку позицію висловили 75 % опитаних.

Щодо першочергових кроків, які держава має зробити після повернення непідконтрольних Уряду територій, українці назвали: притягнення до відповідальності тих, хто вчинив тяжкі злочини під час конфлікту (37 %), відновлення інфраструктури (34 %) та відновлення роботи органів державної влади (28 %).

Під час опитування, респонденти зазначили, що головними джерелами інформації про ситуацію на непідконтрольних територіях України для них є ЗМІ (58 %) та інтернет (50 %).

Опитування проводилося у всіх областях України, окрім непідконтрольних Уряду України теріторій, за підтримки проєкту «Права людини для України», який впроваджується ПРООН та фінансується Міністерством закордонних справ Данії. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України.

Для запитів ЗМІ:

Юлія Самусь, очільниця відділу комунікацій, ПРООН в Україні, yuliia.samus@undp.org