Ще один крок до безбар’єрної України: розпочинається громадське обговорення Нацстратегії зі створення безбар’єрного простору

12 March 2021

Робота з розробки Стратегії широко підтримується ПРООН в Україні: експерти з інклюзивності та прав людини залучені до роботи над документом.

Ілюстрація: Stutterstock

Київ, 12 березня 2021 р. –  Розпочинаються громадські обговорення проєкту Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, розробленого міжвідомчою робочою групою Кабінету Міністрів України за ініціативою першої леді Олени Зеленської.

Документ включає пропозиції представників уряду, громадянського суспільства та міжнародних організацій, зокрема експертів Програми розвитку ООН (ПРООН). Проєкт Стратегії вже опублікований для громадського обговорення, які триватимуть до 24 березня 2021 року.

Робота над стратегією розпочалася на початку грудня 2020 року за ініціативи першої леді Олени Зеленської та відповідно до Указу Президента «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні».

У роботі над Стратегією взяли участь понад 230 експертів з усієї України, і саме їх пропозиції закладені в основу цього документа. Вони працювали в тематичних групах за 6-ма напрямками, які охоплюють різні сфери – від фізичної до цифрової безбар’єрності.

Проєкт Стратегії передбачає комплексний підхід до розбудови безбар’єрного простору для усіх без вийнятку соціальних груп населення, зокрема молоді, батьків, дітей у віці до 6-ти років, дітей та дорослих з інвалідністю та літніх людей. Безбар’єрність має стати новою суспільною нормою.

Детальніше з проєктом Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні можна ознайомитися на вебсайті Мінрегіону https://cutt.ly/dzESyFb

Пропозиції та зауваження надсилайте до 24 березня 2021 року:

•       через форму: https://cutt.ly/vzncCfo

•       на електронну пошту: filonychkv@minregion.gov.ua

•       на адресу 01601, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 9, Директорат просторового планування територій та архітектури, Міністерство розвитку громад та територій України

Після фіналізації документа та погодження з боку всіх дотичних органів державної влади відбудеться затвердження Нацстратегії Кабінетом Міністрів України, яке заплановане на середину квітня 2021 року.

Загальна інформація:

Аналітичну та технічну підтримку в розробці Стратегії надають Центр економічного відновлення, ІСАР Єднання та ГО «Безбар’єрність» за сприяння проєкту «Права людини для України», який впроваджується ПРООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії.

Для запитів ЗМІ:

Юлія Самусь, спеціалістка з комунікацій, ПРООН в Україні, yuliia.samus@undp.org