На конференції у Києві обговорили напрями гендерної пріоритезації у протимінній діяльності на сході України

6 December 2021

Учасники конференції проаналізували найкращі практики забезпечення гендерного паритету в протимінній діяльності та обговорили ефективні шляхи інформування громадськості про мінну небезпеку

Фото: Андрій Крєпких / ПРООН в Україні

Київ, 6 грудня 2021 р.За підтримки Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні в столиці відбулася міжнародна конференція, присвячена впровадженню гендерної пріоритезації у протимінній діяльності, що здійснюється в охоплених збройним конфліктом громадах на сході України.

На конференції експерти ПРООН презентували гендерний посібник для операторів протимінної діяльності із низкою практичних рекомендацій. Посібник має допомогти операторам гуманітарного розмінування забезпечити гендерний паритет у своїй діяльності, а також упевнитися, що вона задовольняє потреби усіх без винятку людей, які проживають у громадах на сході України, де триває збройний конфлікт.

Голова відділу зовнішньої політики та дипломатії Посольства Канади в України Річард Колвін висловив тверде переконання, що протидія мінній небезпеці є необхідною умовою для сталого розвитку та миру на сході України.

«Світовий досвід показує, що протидія мінній небезпеці сприяє посиленню верховенства права, допомагає розбудовувати сильніші інститути та покращує гендерну рівність, зазначив пан Колвін. – Саме тому ми підтримуємо наших партнерів у сфері протидії мінній небезпеці в Україні та світі, які активно просувають ідеї гендерної рівності та є чутливими до потреб жінок та дітей у суспільствах із усталеними гендерними ролями, навчаючи жінок та створюючи можливості для їхнього працевлаштування, де це можливо».

Заступниця Постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані наголосила, що рівне залучення як жінок, так і чоловіків до процесу розмінування на сході України сприятиме швидшому та ефективнішому очищенню забруднених мінами ділянок.

«Оскільки і жінки, і чоловіки однаково зазнають ушкоджень від мін, вони також однаково працюють над подоланням цієї проблеми,  сказала пані Фоуані.Ми в ПРООН переконані, що не існує поділу на жіночі та чоловічі професії. Ми докладаємо максимальних зусиль, аби в сфері гуманітарного розмінування цей стереотипний поділ залишився назавжди у минулому. Ми маємо заохочувати якомога більше жінок долучатися до розмінування громад на сході України, як це вже роблять багато жінок у інших країнах. Наші спільні адвокаційні зусилля можуть допомогти якомога швидше виправити цю ситуацію та забезпечити рівне представництво і жінок, і чоловіків у цій нелегкій, але надважливій сфері діяльності».

Конференція зібрала  учасників та учасниць, серед яких були представники Міністерства Оборони України, Центру протимінної діяльності, що працює на базі Державної спеціальної служби транспорту (ДССТ) при Міністерстві оборони України, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих території України, ДСНС, а також низки національних та міжнародних неурядових організацій.

Фахові дискусії на конференції охопили не тільки практики впровадження гендерної пріоритезації безпосередньо у процесі очищення ділянок від мін, а й в інформуванні про ризики, пов’язані з вибухонебезпечними боєприпасами, у сфері надання допомоги людям, які зазнали ушкоджень від мін, та у сфері адвокаційних заходів у гуманітарному розмінуванні.

Конференцію організовано ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Канади.

Для довідки

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Для запитів ЗМІ

Юлія Самусь, керівниця відділу комунікацій, ПРООН в Україні, Yuliia.Samus@undp.org, або +38 097 139 1475

December 2021: Conference on gender mainstreaming in mine action in eastern Ukraine starts in Kyiv