Відремонтовано та обладнано будівлю садка-ясел для інклюзивної групи з 25 дітей; реконструйовано центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю.

Фото: Артем Гетьман / ПРООН в Україні

Маріуполь, 18 листопада 2021 — 17-18 листопада 2021 року делегація посадових осіб з Європейського інвестиційного банку (ЄІБ)  та Програми розвитку ООН (ПРООН) відвідала два нововідкритих об’єкти в прибережному місті Маріуполь Донецької області — ясла-садок №106 і Лівобережний центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю.

Проєкти капітального ремонту приміщень дитячого садка та соціально-реабілітаційного центру спільно фінансувалися ЄІБ, а також з міського та обласного бюджетів, в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (НКПВУ). Програма є багатосекторним рамковим кредитом для України на загальну суму 200 млн євро. Програма також отримала грант ЄС на суму 1,5 млн євро як технічну допомогу. Програму впроваджує Міністерство розвитку громад та територій України спільно з органами місцевого самоврядування за технічної підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні. 

У ясла-садку №106 по вулиці Купріна, 25А, м. Маріуполь, є інклюзивна група з 25-ти дітей, двоє з яких мають особливі освітні потреби, а 21 — діти учасників АТО/ООС. Двоповерховий будинок, який був побудований в 1973 році, був повністю відремонтований із заміною даху, вікон, внутрішньої системи опалення, вентиляції, водопостачання та каналізації. Роботи також включали озеленення та встановлення огорожі.

Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide

Ясла-садок №106

Фото: Артем Гетьман / ПРООН в Україні

Загальна вартість проєкту (включно з обладнанням) склала понад 69,56 млн грн, з яких ЄІБ вніс 49,5 млн грн. Ще 17,1 млн грн надійшло з обласного бюджету, а 2,96 млн грн — з міського бюджету.

Вітаючи делегацію, міський голова Маріуполя Вадим Бойченко зазначив: «Маріуполь розвивається з думкою та турботою про кожного. Головна мета — щоб усі жителі нашого міста мали рівні можливості для розвитку. Допомагають у цьому наші міжнародні партнери. Зокрема, разом ми створюємо безпечне, комфортне та безбар’єрне освітнє середовище для всебічного розвитку наших дітей та їх якісної реабілітації. Яскравий приклад тому — модернізація дитячого садочку №106, де створено сучасні умови для малечі, а також Лівобережний центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю, де вони можуть отримати якісну підтримку не тільки в оздоровленні, а й соціалізації. Спільними зусиллями ми будуємо Україну рівних можливостей».

У межах другого проєкту було проведено капітальний ремонт Маріупольського Лівобережного центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю, який знаходиться на бульварі Меотиди, 20А.

У Маріупольській територіальній громаді проживає 1700 сімей, які можуть скористатися послугами Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю, зокрема 200 сімей внутрішньо переміщених осіб. Капітальний ремонт Центру збільшив його потужність більш ніж удвічі: з 80-ти дітей з інвалідністю віком від 2-х до 14-ти років на рік — до 200 дітей з інвалідністю віком від року до 18-ти років на рік. Штат працівників Центру збільшився з 10-ти до 17-ти.

Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide
Slide

Центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю

Фото: Артем Гетьман / ПРООН в Україні

Загальна вартість проєкту становить майже 44,1 млн грн, з яких ЄІБ вніс 32,4 млн грн, а міський бюджет — 11,7 млн грн. Проведені роботи включали обладнання будівлі центру двома ліфтами для дітей з інвалідністю, благоустрій прибудинкової території. Проєктом також передбачено автомобіль, спеціально обладнаний для перевезення дітей з інвалідністю.

Під час візитів Старший експерт сектору регіонального розвитку Європейського інвестиційного банку в Україні Рой Дрейкотт наголосив, що ЄІБ як банк ЄС активно підтримує відновлення соціальної інфраструктури в Україні.

«Покращена та сучасна інфраструктура — це важлива інвестиція у майбутнє громад на сході України, — сказав Дрейкотт. — Ці два відремонтовані заклади в Маріуполі дають дітям та їхнім батькам більше шансів вчитися та лікуватися у комфортних та сприятливих навчальних та клінічних умовах».

Леся Діденко, заступниця Начальника відділу реалізації пріоритетних проєктів регіонального розвитку Міністерства розвитку громад і територій України, наголосила на важливості партнерства місцевої влади з Європейським інвестиційним банком та ПРООН в Україні в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України.

«Наша мета — забезпечити українцям рівний та безбар’єрний доступ до соціальної інфраструктури. І модернізація будівель та матеріально-технічної бази ключових об’єктів, таких як дитсадки, школи, лікарні, в межах НКПВУ — один із важливих кроків до цієї мети. І ми пишаємося чудовими результатами, яких досягли разом із нашими партнерами з Європейського інвестиційного банку та ПРООН в Україні», — сказала вона.

Ігор Кістеньов-Кавказький, керівник групи технічної підтримки ПРООН з реалізації НКПВУ, додав: «Працюючи над відновленням таких освітніх закладів, як у Маріуполі, ми прагнемо забезпечити розвиток освіти в Україні більш справедливим, кращим шляхом, не залишаючи нікого без уваги».

Контакти для ЗМІ:

ЄІБ: Ольга Сушицька, комунікаційна директорка, o.sushytska@ext.eib.org, +380672436355

ПРООН: Юлія Самусь, керівниця відділу комунікацій, yuliia.samus@undp.org, +380971391475

Довідка:

Про ЄІБ: Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) — це інституція довгострокового кредитування Європейського Союзу. Його власниками є держави-члени Євросоюзу. Банк надає доступ до довгострокового фінансування для розумного інвестування задля впровадження політик Європейського Союзу.

Про ЄІБ в Україні: Європейський інвестиційний банк працює в Україні з 2007 року. Україна є основною країною-реципієнткою інвестицій ЄІБ серед країн Східного партнерства, на неї припадає понад 60% кредитної діяльності ЄІБ у цьому регіоні. Банк фокусується на сферах соціальної та економічної інфраструктури, транспорту та зв'язку, розвитку місцевого приватного сектору, енергоефективності, інновацій та протидії кліматичним змінам. Нині ЄІБ є одним із найбільших інвесторів в Україні з портфелем кредитів та гарантій на загальну суму понад 7 млрд євро.

Про Надзвичайну кредитну програму для відновлення України (НКПВУ): Надзвичайна кредитна програма для відновлення України здійснюється згідно Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком. Через Програму ЄІБ надав місцевим органам влади 200 млн євро у вигляді багатосекторних рамкових кредитів на відновлення важливої комунальної й транспортної інфраструктури та покращення умов життя для внутрішньо переміщених осіб та громад, що їх приймають, у дев’яти областях України: підконтрольних українському уряду територіях Донецької та Луганської областей, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Полтавській, Одеській, Херсонській, Київській областях.

Про ПРООН в Україні: Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) налагоджує партнерство з владою, бізнесом, громадами, сприяючи розвитку країн, підвищуючи їх здатність протистояти кризам, підтримує економічне зростання задля покращення якості життя кожної людини. В Україні робота ПРООН зосереджена на трьох програмних напрямках: інклюзивний розвиток, відновлення та розбудова миру; демократичне врядування; енергетика та захист довкілля. Нині Україна має одну з найбільших програм ПРООН у Європі.

Icon of SDG 04 Icon of SDG 10 Icon of SDG 11 Icon of SDG 17

ПРООН У світі

Ви знаходитесь на ПРООН Україна 
Перейти на ПРООН у світі

А

Азербайджан Албанія Алжир Ангола Аргентина Афганістан

Б

Бангладеш Барбадос Бахрейн Беліз Бенін Білорусь Болівія Боснія і Герцоговина Ботсвана Бразилія Буркіна-Фасо Бурунді Бутан

В

В'єтнам Венесуела Вірменія

Г

Габон Гаїті Гамбія Гана Гаяна Гватемала Гвінея Гвінея-Бісау Гондурас Грузія

Д

Демократична Республіка Конго Джибуті Домініканська Республіка

Е

Еквадор Екваторіальна Гвінея Ерітрея Есватіні Ефіопія

Є

Єгипет Ємен

З

Замбія Зімбабве

І

Індія Індонезія

Й

Йорданія

К

Кабо-Верде Казахстан Камбоджа Камерун Кенія Киргизстан Китай Кіпр Колумбія Коморські острови Корейська Народно-Демократична Республіка Косово Коста-Ріка Кот-д'Івуар Куба Кувейт

Л

Лаоська Народно-Демократична Республіка Лесото Ліберія Ліван Лівія

М

М'янма Маврикій та Сейшельські острови Мавританія Мадагаскар Малаві Малайзія Малі Мальдіви Марокко Мексика Мозамбік Молдова Монголія

Н

Намібія Непал Нігер Нігерія Нікарагуа

П

Пакистан Панама Папуа-Нова Гвінея Парагвай Перу Південна Африка Південний Судан Північна Македонія Програма допомоги палестинському народу

Р

Республіка Ірак Республіка Конго Руанда

С

С'єрра-Леоне Сальвадор Самоа (офіс покриває кілька країн) Сан-Томе і Принсіпі Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сомалі Судан Сурінам

Т

Таджикістан Тайланд Танзанія Тимор-Лешті Тихоокеанський регіон Того Тринідад і Тобаго Туніс Туреччина Туркменістан

У

Уганда Узбекистан Україна Уругвай

Ф

Філіппіни

Ц

Центральноафриканська Республіка

Ч

Чад Чилі Чорногорія

Ш

Шрі-Ланка

Я

Ямайка