Україна приєдналася до глобальної кампанії з очищення берегової лінії Азовського моря

23 September 2021

#EUBeachCleanup прагне зменшити забруднення океану шляхом волонтерських дій

Заступниця Генерального директорату Європейської Комісії з питань сусідства та переговорів з розширення та Керівниця групи Європейської Комісії з підтримки України Катаріна Матернова (зліва) приєдналася до прибирання у Приморську, щоб очистити узбережжя Азовського моря, 23 вересня 2021 р. Фото: Ольга Трофимик / ПРООН в Україні

Приморськ, Запорізька область, 23 вересня 2021 р. – Представники Європейського Союзу та Програми розвитку ООН сьогодні доєдналися до понад 50 волонтерів та активістів, щоб очистити узбережжя Азовського моря. Глобальна ініціатива, яка є частиною екологічної кампанії Європейського Союзу – #EUBeachCleanup, працює над тим, щоб підвищити обізнаність щодо запобігання потрапляння сміття в океан. Такий захід організовується щорічно в багатьох країнах світу.

Заступниця Генерального директорату Європейської Комісії з питань сусідства та переговорів з розширення та Керівниця групи Європейської Комісії з підтримки України Катаріна Матернова приєдналася до прибирання у Приморську. «Втрата біорізноманіття є однією з найактуальніших проблем нашого часу. Це вимагає глобальних дій. Ось чому стратегія ЄС щодо біорізноманіття до 2030 року є основною частиною Європейської зеленої угоди. Саме тому вчора, у нашому діалозі високого рівня щодо Європейського зеленого курсу і зеленого переходу України, ми обговорювали, як прискорити виконання українських екологічних зобов’язань за Угодою про асоціацію. І сьогодні я вдячна нашим партнерам із міста Приморськ та ПРООН за те, що вони приєдналися до нас у прибиранні пляжу, – зазначила пані Матернова. – Захист довкілля є одним із головних пріоритетів нашої співпраці з Україною вже протягом багатьох років. ЄС продовжує підтримувати зусилля України, в тому числі надаючи технічну допомогу, що охоплює сфери управління відходами, комплексного управління річковими басейнами, моніторингу якості води та охорони довкілля».

Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева зазначила, що хотіла би, щоб кампанія продовжувала зростати. «Завдяки колективним діям окремих людей ми подолаємо багато екологічних криз, з якими ми стикаємось, – сказала пані Ґерчева. – Ми вдячні нашим європейським партнерам за підтримку і впевнені, що об’єднавши наші спільні зусилля, ми зможемо захистити довкілля, незважаючи на безліч перешкод».

Голова Приморської міської ради Олександр Кошелевич висловив вдячність гостям із Європейського Союзу за те, що вони долучилися до цієї важливої акції та разом із волонтерами допомагають очистити пляж від сміття. «Ми будемо і надалі розвивати такі важливі екологічні ініціативи в Приморську і маємо надію, що наш приклад надихне інші громади піклуватися про довкілля».

Донеччина та Луганщина також підтримали екологічні заходи з прибирання, організовані у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу. Жителі Іллінівської громади на Донеччині прибирали пляжну зону біля одного із найбільших водосховищ у Регіональному ландшафтному парку «Клебан-Бик», а волонтери Старобільської громади, що на Луганщині, очистили зону поблизу річки Айдар, важливої притоки Сіверського Дінця.

Для довідки

Щороку у вересні Європейський Союз організовує океанічно направлену кампанію з підвищення обізнаності – #EUBeachCleanup – із заходами по всьому світові. Цьогорічна кампанія пов’язана з конференцією ООН з біологічного різноманіття, яка відбудеться наступного місяця у жовтні, і її буде присвячено захисту наповненого життя океану. Хоча ключ до боротьби з морським сміттям – це зупинити його витоки – використовуючи менше, більше переробляючи – очищення також має значення. Для отримання додаткової інформації відвідайте сторінку кампанії 2021 року тут.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Для запитів ЗМІ

Юлія Самусь, керівниця відділу комунікацій, ПРООН в Україні, Yuliia.Samus@undp.org, або +38 097 139 1475

Global campaign goes local in Ukraine to clean up the Azov coastline