Забезпечення для всіх рівного доступу до правової допомоги навіть у часи пандемії

4 March 2021

Експерти з правової допомоги з різних країн світу зустрічаються онлайн під час української конференції для обговорення викликів та рішень у сфері безоплатної правової допомоги під час пандемії COVID-19

Фото: ПРООН в Україні

Київ, 4 березня 2021 — Презумпція невинуватості, відповідно до якої особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено – чи не один із головних принципів сучасної демократії. Під час пандемії забезпечення безоплатної правової допомоги тим, хто не може дозволити собі правовий супровід, зазнало проблем у різних країнах світу. Для обговорення таких викликів та шляхів вирішення, Координаційний центр безоплатної правової допомоги, який створено при Міністерстві юстиції, організував міжнародну онлайн-конференцію за підтримки Програми розвитку ООН.

Експерти з семи країн доєдналися до міжнародної онлайн-конференцію KILAC-2021: COVID—(р)еволюція правової допомоги, щоб обговорити виклики у сфері безоплатної правової допомоги під час пандемії та поділитися кращими практиками й рішеннями, як адаптуватися до нових реалій.

Заступниця Постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані сказала, що правова допомога надзвичайно важлива для забезпечення прав людини та верховенства права, особливо в часи пандемії.

«У ПРООН ми віримо, що лише об’єднавши зусилля місцевих громад, громадянського суспільства, національної та місцевої влади, ми зможемо вистояти під час цієї кризи та розробити рішення, які дозволять забезпечити якісну систему правосуддя, – сказала пані Фоуані. – Важливо використовувати переваги цифрових технології та інновацій, які б слугували на користь прав людини та були б відповіддю на сучасні виклики розвитку».  

ПРООН у співпраці з Координаційним центром безоплатної правової допомоги завершують оновлення мобільного застосунку «Твоє право», який матиме додаткову частину з інклюзивності та прав людей з інвалідністю. Цим мобільним застосунком уже скористалися понад 7 000 українців, які постраждали внаслідок конфлікту. Після оновлення ще більше чоловіків та жінок отримають користь від нього.

Загальна інформація:

Підтримка заходу здійснюється в межах ініціативи «Цифрові рішення для покращення доступу до правосуддя в Україні» що є компонентом проєкту Програми розвитку ООН в Україні «Права людини для України» та фінансується Глобальною Програмою посилення верховенства права та прав людини задля сталого миру та сприяння розвитку.

Перша конференція KILAC відбулася у 2019 році та зібрала в Києві понад 300 експертів із 8 країн світу для того, щоби поділитися та дізнатися про кращі практики у сфері безоплатної правової допомоги.

Для запитів ЗМІ:

Юлія Самусь, спеціалістка з комунікацій, ПРООН в Україні, yuliia.samus@undp.org