На сході України представники місцевих громад обговорили роботу платформ доброго врядування на регіональних конференціях

3 November 2021

Мета заходів – мотивувати жителів Донеччини та Луганщини впроваджувати політики доброго місцевого врядування та зміцнити інституційний потенціал громад в умовах децентралізації

Фото: Віталій Шевелев / ПРООН в Україні

Святогірськ, Донецька область, 3 листопада 2021 р. – Сьогодні розпочалась друга фінальна конференція «Добре місцеве врядування: виклики та рішення», яка триватиме 3-4 листопада в Донецькій області. Підсумки платформи доброго врядування підбили також і на Луганщині, де 1-2 листопада залучили представників місцевих органів влади, організацій громадянського суспільства та активних членів територіальних громад.

Проєкт створення Платформи доброго врядування впроваджується ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру у партнерстві із Європейською асоціацією місцевої демократії (ALDA) за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Підсумкові конференції мають на меті посилити інституційну спроможність місцевої влади в управлінні громадами, забезпечити вплив громадськості на прийняття рішень та реалізацію політики належного врядування з використанням принципів демократії участі.

Координаторка компонента «Місцеве самоврядування та реформа з децентралізації влади» Програми ООН із відновлення та розбудови миру Олена Рудич зазначила, що добре врядування, як модель публічного управління, має важливе та перспективне значення з точи зору реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади на засадах та принципах сталого розвитку.

«У межах Програми ми приділяємо значну увагу саме формуванню діалогової платформи доброго врядування із фокусом на реалізацію повноважень органів місцевого врядування у тісній співпраці з громадськістю та всіма зацікавленими особами», – додала пані Рудич.

Для зміцнення роботи Платформи доброго врядування було також організовано тренінгову програму, під час якої представники громад Донеччини та Луганщини обговорювали та вивчали європейський досвід відповідального місцевого врядування: публічність, прозорість, інновації, партнерство, а також підвищили обізнаність щодо професійних компетенцій представників місцевої влади.

Під час конференцій представники органів влади та громадських організацій ознайомились із сучасними тенденціями та перспективними напрямами розвитку доброго місцевого врядування, обмінялись досвідом та обговорили ідеї розвитку врядування в громадах.

Генеральний секретар Європейської асоціації місцевої демократії (ALDA) Антонелла Вальморбіда зазначила: «Демократія участі на місцевому рівні є різноманітністю взаємодії громадянського суспільства з місцевими органами влади у період між ключовими демократичними моментами, якими є вибори. Це дієвий та ефективний інструмент для вирішення проблем».

Крім того, учасники конференцій обмінялися досвідом щодо реалізованих проєктів та напрацювань у сфері доброго врядування, серед яких консультаційні бюро для громадян, створення ресурсного центру для ініціативних груп, запровадження шкільного бюджету, організація соціального хабу, молодіжної ради та багато іншого.

Для довідки

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Для запитів ЗМІ

Влада Соловйова, спеціалістка з комунікацій, Програма ООН із відновлення та розбудови миру, vlada.soloviova@undp.org або +380 95 529 4240

November 2021: "Good local governance: challenges and solutions" conference in Luhansk OblastNovember 2021: "Good local governance: challenges and solutions" conference in Donetsk Oblast