Мінцифра і ПРООН запустили нову електронну послугу для ВПО

17 May 2021

Внутрішньо переміщені особи можуть подати заявку для участі у державній програмі пільгового житлового кредитування.

Photo: UNDP in Ukraine

Київ, 17 травня 2021 р. — Офіційно зареєстровані внутрішньо переміщені особи (ВПО) в Україні можуть подати заявку на відбір до програми пільгового житлового кредитування  через портал «Дія».

Очікується, що приблизно 680 сімей або понад 1700 осіб зможуть отримати кредит до 40 тисяч євро до 20 років під пільгові умови (3% річних). Нову послугу презентовано в рамках цьогорічного весняного Diia Summit 2.0, що відбувається 17-19 травня в Києві.

Кредит на 25,5 млн євро на програму пільгового житлового кредитування надав Україні державний німецький банк розвитку «Кредитна установа для відбудови» (Kreditanstalt für Wiederaufbau, або KfW). Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансування Швеції допомогла розробити анкету для порталу «Дія» та забезпечила її інтеграцію у бізнес-процес послуги на прохання Міністерства цифрової трансформації України.

Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева зазначила, що ПРООН надає системну підтримку вразливим групам населення, зокрема внутрішньо переміщеним особам, яких торкнувся збройний конфлікт на сході України і тимчасова окупація Криму та міста Севастополя.

«Наше завдання – не просто сприяти створенню нових електронних послуг чи збільшити кількість користувачів та користувачок», – зазначила пані Ґерчева. «Програма розвитку ООН працює з партнерами, аби підвищити доступність, усунути численні бар’єри на шляху користування такими послугами. Наш головний пріоритет у сфері цифрової трансформації – не залишити нікого поза увагою».

Офіційний порядок виділення пільгових іпотечних кредитів за цією програмою Кабінет Міністрів ввів у дію три тижні тому, 28 квітня 2021 року. Відповідно до затвердженого Урядом механізму пільгового іпотечного кредитування для ВПО, користувачі матимуть можливість заповнити електронну анкету на порталі «Дія».

Надана інформація буде миттєво співставлена із даними електронних реєстрів. У разі успішної перевірки, заявка буде передана захищеним каналом до Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву. Фонд, за власною методикою, на основі випадкового відбору (без участі та втручання людського фактору), періодично формуватиме списки анкет, визначених для отримання пільгового іпотечного кредиту. Інформація про відповідний відбір передаватиметься до системи «Дія» та повідомлятиметься користувачам.

Важливо, що користувачі та користувачки не будуть виключатися з інших пільгових програм, зокрема черг на житло, допоки не буде фактично отримано пільговий кредит або не зміниться ситуація у заявників (наприклад, вони придбають житло за власні кошти або отримають житлову площу іншим шляхом). За прозорістю та доброчесністю процесу також слідкуватимуть представники та представниці від банку розвитку KfW.

У зв’язку із запровадженням нової послуги в рамках проєкту «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні (Підтримка DIA)», посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг зазначив, що Швеція підтримує Україну у просуванні прав людини та демократичних процесів, сприянні інклюзивному економічному росту та захисті довкілля.

«Ми віримо, що цифрова трансформація, що базується на цілісності персональних даних та належному захисті від кіберзагроз, може діяти як каталізатор для поступу України у зазначених сферах. Ми раді співпрацювати із ПРООН та Міністерством цифрової трансформації України над побудовою інклюзивного цифрового порядку денного», - зазначив пан Тиберг.

Загальна інформація:

Послуга реєстрації для включення у програму пільгового іпотечного кредитування внутрішньо переміщених осіб розроблена в рамках проєкту «Електронні, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» за сприяння Посольства Швеції в Україні.

Трирічний проєкт має на меті допомогти подолати цифровий розрив між поколіннями та між групами українців, які належать до різних соціальних верств, а також удосконалити нові цифрові рішення для старших людей та пенсіонерів; осіб з інвалідністю; людей, що живуть за межею бідності; людей, що проживають у сільській місцевості; молоді, що проживає на територіях, уражених конфліктом; етнічних меншин (зокрема ромського населення) та ВПО; ветеранів та ветеранок, які повертаються до цивільного життя.

Для запитів ЗМІ:

ПРООН в Україні: Юлія Самусь, yuliia.samus@undp.orgcommunications.ukraine@undp.org