На Донеччині запустили новий напрям профпідготовки з екстреної медицини

31 March 2021

ЄС та ПРООН підтримали ініціативу медичних коледжів Донеччини та Луганщини із започаткування навчальної програми за фахом «екстрений медичний технік»

Фото: Віталій Шевелев / ПРООН в Україні

Бахмут, Донецька область, 31 березня 2021 р. Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні спільно з національними партнерами привітали перший випуск студентів, які пройшли пілотне навчання за фахом «Екстрений медичний технік».

Сьогодні 20 водіїв карет швидкої допомоги завершили тримісячне навчання на базі Бахмутського медичного фахового коледжу й відтепер у разі необхідності зможуть як парамедики надавати екстрену медичну допомогу. Згідно з оновленим законодавством України, через чотири роки працівники бригад екстреної медичної допомоги (зокрема, водії) будуть зобов’язані мати відповідну професійну підготовку.

Навчання та оснащення Центру екстрених медичних технік на базі Бахмутського коледжу усім необхідним – манекенами, витратними матеріалами, меблями, комп’ютерами та обладнанням для дистанційного навчання загальною вартістю 33 300 доларів США (921 878 гривень) – здійснено у межах Програми ООН із відновлення та розбудови за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Координаторка компоненту «Місцеве самоврядування та реформа з децентралізації влади» Програми ООН із відновлення та розбудови миру Олена Рудич наголосила, що ПРООН та партнери системно працюють над тим, аби підтримувати ефективність і сталість реформи охорони здоров’я у громадах.

«Розвиток потенціалу громад у медичній сфері передбачає не лише навчання медичних працівників, які нині борються з пандемією COVID-19, але й більш комплексний підхід до підвищення кваліфікації усіх працівників, причетних до медичної сфери, зокрема медичних техніків», – підкреслила пані Рудич.

Зважаючи на пандемію COVID-19, навчання першого набору відбувалося онлайн, а практичні навички студенти відпрацьовували на базі Донецького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Директорка Бахмутського медичного фахового коледжу Наталя Красножон пишається, що їхній коледж став першим освітнім закладом, де започатковане таке навчання.

«Ми перші не лише в нашій області, але й в Україні започаткували нову професію – екстрений медичний технік, розуміючи, що успіх будь-якої реформи залежить, перш за все, від підготовки кваліфікованих фахівців, які втілюватимуть нові знання та підходи, покладені в основу медичної реформи», – зазначила пані Красножон.

Професійну підготовку за фахом «Екстрений медичний технік» вже затверджено Ліцензійною комісією МОН України й зареєстровано в електронному реєстрі суб’єктів освітньої діяльності. А з квітня розпочнеться підготовка другої хвилі фахівців не лише на Донеччині, а й на Луганщині.

Директор Донецького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігор Кіяшко підкреслив актуальність і затребуваність цієї професійно-освітньої ініціативи для громад на сході України.

«Це дійсно непересічна подія – перший в Україні випуск студентів за принципово новою спеціальністю екстрених медичних техніків. Вже найближчим часом це дозволить підвищити ефективність бригад екстреної медичної допомоги, забезпечити надання сучасних реанімаційних заходів. Все це забезпечить дотримання високих стандартів надання медичної допомоги на сході України», – сказав пан Кіяшко.

Для довідки:

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Для запитів ЗМІ

Максим Кицюк, спеціаліст із комунікацій, Програма ООН із відновлення та розбудови миру, maksym.kytsiuk@undp.org або +380 63 576 1839