На порталі «Дія» з'явився новий освітній серіал про державну політику

11 August 2021

Новий онлайн-серіал покликаний навчити, що таке державна політика та як її формувати, аби врахувати інтереси усіх людей, зокрема з найбільш вразливих груп

Київ, 11 серпня 2021 року – Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні у співпраці з Міністерством цифрової трансформації, Офісом ефективного регулювання (BRDO) та Національним агентством з питань державної служби розробили новий освітній онлайн-серіал для державних службовців «Що таке державна політика і як її формувати».

Відсьогодні новий серіал доступний на платформі Дія. Цифрова освіта.

Онлайн-серіал складається з п’яти модулів у 10 епізодах. Кожен із них присвячений новій темі: що таке державна політика і як вона формується, проблема державної політики, інтерес як основа політики, варіанти державної політики, вплив як сутність державної політики.

Після проходження навчання державні службовці зможуть отримати 0,2 кредити ЄКТС (Європейської кредитно-трансферної системи).

Під час презентації серіалу Валерія Іонан, заступниця Міністра цифрової трансформації, зауважила, що онлайн-серіал сприятиме підвищенню кваліфікації державних службовців у країні, яких нараховується понад 160 тисяч.

«Ми добре розуміємо їхню потребу здобувати нові знання, застосовувати нові підходи у щоденній роботі та постійно розширювати поле власної відповідальності в контексті прийнятих рішень. Саме тому ми з партнерами розробили для них освітній курс, – сказала пані Іонан. – Ми дякуємо нашим партнерам, без яких цей серіал не був би можливий, зокрема ПРООН в Україні за постійну підтримку Міністерства цифрової трансформації».

Заступниця Постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані зауважила, що державна політика завжди повинна враховувати суспільні інтереси та погляди всіх зацікавлених сторін, включаючи і особливо тих, хто є вразливим та маргіналізованим, – на цьому наголошується в онлайн-серіалі.

«Підхід, що передбачає участь усього суспільства, – це те, що ми завжди просуваємо, коли ми розмірковуємо над питанням розвитку державної політики, – сказала пані Фоуані. – Ми знаємо, що суспільства не можуть ефективно рухатися вперед, поки вони не діятимуть об’єднано – це тема, яка лежить в основі кожного уроку цього серіалу».

Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина зазначила, що онлайн-серіал буде корисним як для державних службовців, так і посадових осіб органів місцевого самоврядування.

«Формування ефективної системи професійного навчання для державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування є вкрай важливим для нас, – підкреслила пані Алюшина. – Цей освітній курс дозволить розширити кругозір і світогляд державних службовців. Адже ми в деталях розглядаємо, як відбувається формування політики, які гвинтики є в цій величезній "машині" та як нам рухатися у правильному напрямі».

Виконавчий директор Офісу ефективного регулювання (BRDO) Олексій Дорогань акцентував, що цей освітній курс буде корисним не лише для держслужбовців, а і для GR-фахівців, спеціалістів із адвокації.

«Цей курс пояснює дуже простими словами, як саме формується політика та хто бере цьому участь, – сказав пан Дорогань. – Крім цього, ми розповідаємо про те, що таке державна політика, як визначати проблему та її вирішувати, як сформувати державну політику, реалізувати, а потім її оцінити і переглянути. Це стандартний цикл, який дозволяє розкласти на молекули роботу будь-якого держоргану, що формує політику».

Освітній серіал розроблений у межах проєкту «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні (Підтримка DIA)», який реалізує ПРООН в Україні за фінансової підтримки Уряду Швеції.

Для довідки:

Проєкт «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні (Підтримка DIA)» розпочав свою роботу 1 січня 2021 року і спрямований на те, щоб подолати цифровий розрив, що існує між поколіннями та різними соціальними групами. Головна мета – підвищувати доступність нових цифрових рішень, аби кожен чоловік та жінка в країні могли користуватися електронними послугами та ніхто не залишився поза увагою.

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтеся до Юлії Самусь, очільниці відділу комунікацій ПРООН в Україні, yuliia.samus@undp.org, +380971391475

August 2021: Presentation of the new online series on Diia.Digital education